Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen módszerrel tudnék a...

Milyen módszerrel tudnék a szokottnál sokkal korábban elaludni?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó-e a kategória, én ide raktam. Szóval a gond az, hogy hetente egyszer, a melóm miatt fel kell kelnem hajnali kettőkor. Szeretném előtte kialudni a 8 órámat, de nem hogy 6-kor nem tudok elaludni, de természetesen még a megszokott 9 fél 10-kor sem alszom el... Pedig 6 órát kell vezetnem utána. Milyen NEM GYÓGYSZERES módszereket javasoltok?
2011. dec. 29. 20:30
 1/7 anonim válasza:
Nem tudom, hogy előtte mennyit dolgozol, mennyire vagy fáradt, de én azt javasolnám, hogy ha van rá lehetőséged, lefekvés előtt menj ki a friss levegőre futni egyet. Kellemesen elfáradsz, hazaérve pedig a friss levegő okozta esetleges éberséget valami koffeinmentes, forró, édes itallal tudod elnyomni. Javasolt még egy forró fürdő is, az is eléggé elzsibbasztja az embert.
2011. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy vegyél előtte egy jó meleg fürdőt, ami el fog lazítani.

Ezután tv-t már ne kapcsolj be.

Tompán megvilágított fénynél (éjjeli lámpa) már az ágyban fekve kezdj el olvasni. Egy idő után el fog fáradni a szemed és kidőlsz mint egy zsák.


Nekem mindig bejön :-)

2011. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Amandaroza válasza:

Tudom,hogy írtad,hogy gyógyszert nem,de szerintem 1-2 szem valeriána nem árt.

Én kamionos vagyok és muszáj aludnom.Tehát kénytelen vagyok használni gyógyszert, ha nem vagyok álmos.És a kamionba kell aludnom menet közbe amíg a társam vezet.

2011. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Melatonint is megpróbálhatsz. Ez egy természetes elalvást segítő szer.
2011. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezek a gyógyszerek nem okoznak függőséget? Vagy nem okoznak olyat, hogy utána másképpen nem tudok aludni?
2011. dec. 30. 20:32
 6/7 A kérdező kommentje:
illetve fel tudok utána ébredni, nem marad meg a hatásuk?
2011. dec. 30. 20:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem okoznak függőséget,de ha elmész egy dokihoz, ő mindent elmond,
2012. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!