Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Három hete náthás vagyok,...

Három hete náthás vagyok, lázam nincs, csak rossz közérzet, és taknyosság. Ötletek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
pihenés. De ha elmész orvoshoz, biztos talál valamit. Igyál Neocitránt.
2011. dec. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok C vitamin, mézes forralt bor.
2011. dec. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.,
2011. dec. 27. 09:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A Neocitrán és tsai nem a legjobb megoldás. Pillanatnyilag jobban leszel, de elhúzódóbb a gyógyulás, nagy a visszaesés valószínűsége. Olyan, mintha nem elpusztítanád, csak elkábítanád a kórokozókat.

Jó ötlet viszont a pihenés, nagy dózis C vitamin, gyógyteák szekfűszeggel kiegészítve (pl. Hársfa, Kamilla, Akác, Csipkebogyó, Bodza), és a forraltbor is, ahogyan azt Besenyő Pista bácsi is írta.

2011. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Vegyél egy meleg fürdőt (ha tényleg nincs lázad!),feküdj be az ágyba,bugyoláld be magad annyira amennyire csak tudod,igyál meg egy NeoCitrant,és aludj egy nagyot,az a lényeg,hogy izzad ki:D
2011. dec. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek - mint valamelyik előző is írta - tényleg nem a legjobb megoldások. Csak a tüneteket enyhítik, amit sz.v.sz. nem is kell enyhíteni, enyhül magától, ha az alapbaj is enyhül. Ugyanakkor elnyomják a hőemelkedést is - paracetamol - ami segítené a gyógyulást.

Ezen felül azt az érzetet keltik, hogy hurrá, megtettünk mindent a gyógyulásért. Igen, ez a hit is sokat számít, azonban nem mindegy. A megfázás elleni küzdelemben meggyengülhet az immunrendszered, és ami nem törvényszerű emiatt, de visszaeshetsz.



Amúgy az egyhónapos nátha mögött szinte biztos, hogy áll valami. Nekem is elhúzódnak a nátháim, nincs lázam, csak maximum hőemelkedés. Nekem még rossz közérzet se szokott lenni, csak nonstop orrfolyás.

Nekem valószínűleg refluxom van, és az orvosom szerint lehet, hogy az járul hozzá ehhez.

Szóval, nem ijesztgetés, de ha többször volt már ilyen eseted, akkor állhat mögötte valami.

2011. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Már valamivel jobb.
2011. dec. 30. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!