Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napallergiám van, mit tudnék...

Napallergiám van, mit tudnék vele csinálni?

Figyelt kérdés
Pár éve kezdődött, eleinte nemzavart, de mostanra már elég zavaró tud lenni, annyira azért nemvészes,szóval hólyagok nemjönnek ki rajtam sehol,csak egyszerűen ha kimegyek a házból, most amikor már nyár van, aztveszem észre hogy a fejbőrőm mindenhol, a tarkómnál is elviselhetetlenül kezd viszketni,hosszú hajam van,és igy még rosszabb az érzés, az utcán is ugymegyek végig hogy az egyik kezem biztosan a fejemnél van,mert annyira viszket és kaparom. Megnézték már itthon is oylankor a fejböröm, de nemvolt semmilyen kiütés rajta! Amikor dokinál voltunk régebben, erre is csak aztmondta hogy nemlehet vele mitcsinálni,kenni nemtudjuk,ezért valahogy viseljem el, nenagyon menjek ki napra és kész:S Nekem elég sokat kell kinnlennem,mert sokfele muszály elmennem,és igy ezért folyamatosan ez az allegia kijön rajtam...de már nembirom! A másik amimiatt az egész csak romlik,hogy növény allergiám van a lehető legmagasabb szinten, 5keresztes allergia minden vizsgált létező növényre, szép nyár elé nézek:S
2009. máj. 20. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

valami vékonyabb sapka esetleg? kicsi napernyő? bár az utóbbival elég furán néznek rád lehet...talán valami kendő?

én is allergiás vagyok elég erősen sok növényre(főleg a fűfélékre) meg a macskaszőrre és a poratkára (már néztek vagy 20-25 féle allergénre, csak azokra amik szállnak a levegőben, tehát kajára nem, és össz-vissz a kutyaszőrre nem vagyok allergiás) Nekem Aeris-t írt fel az orvosom legutóbb, az bejött. Talán kérdezd meg a tiédet, hogy mit gondol róla, hátha neked is segít.

2009. máj. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én baseball sapkát mindig hordok,anélkül kisem megyek, de attol sem lessz jobb,szerintem abba még bele is izzad a fejem és még ront a helyzeten, de sapka nélkül mégrosszabb lenne:S Valami gyogyszer lett multkor felirva, nemtudom a nevét, de az nemhasznált
2009. máj. 20. 11:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Uhh, ez még rosszabb, mint az enyém, nekem a karomon jönnek ki ezek a hólyagocskák, baromira viszket. A bőrgyógyász adott krémet tavaly, de halottnak a csók... Meg azt javasota, hogy gyógyszertárban kapható fürdőkrémmel mosakodjak. Lehet, hogy samponban is lehet kapni ilyesmit (mármint ami illatanyag mentes), hátha az csökkentené a hólyagok kialakulását.

Elhiszem, hogy ki vagy bukva ettől, még a nyárnak sem lehet így igazán örülni...

Én addig mennék a helyedben, míg egy jó bőrgyógyász nem ajánlana valami csodaszert. A patikusok egyébként sokszor jobbat mondanak, mint a doki.

2009. máj. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
biomedes Perilla krém ;) óránként vagy két óránként be kell kenni ha már kijött és viszket és nekem teljsen elmulasztja a viszketést.
2009. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!