Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek is van értelme...

Szerintetek is van értelme abbahagyni a gyógyszerszedést?

Figyelt kérdés

Elkaptam valami vírusos nyavalyát, kaptam rá köptetőt és köhögéscsillapítót meg valami gyógyszert torokfájásra. Elkezdtem szedni, onnantól be volt dugulva mindig az orrom, érzékeny volt a torkom, és a köhögéscsillapító egyáltalán nem hatott. :S Ma be sem szedtem a gyógyszert, így nem éri meg. De ettem ma jó sok C-vitamint és kevesebbet köhögök.

Ugye nem csináltam nagy butaságot? Ja és az orrommal sincs gond ma.


2011. dec. 19. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
én nem hagytam volna abba, főleg a torokfájásra kapott gyógyszert nem. ha otthon felülbírálod az orvos döntését, akkor akármit csinálhat, nem leszel jobban.
2011. dec. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Miket írt fel az orvos?
2011. dec. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bánomisén ***** válasza:

Ha nem antibiotikumokat szedtél, akkor bármikor abbahagyhatod a gyógyszert. Amíg nincs nagyon magas lázad, szerintem is jobbak a házi módszerek. Köhögésre pl. a méz magában vagy hársfavirág teában, orrdugulásra jó inhalálni kamillateával vagy illóolajakkal (fenyő, borsmenta például).

És persze az elmaradhatatlan C-vitamin :-)

Jobbulást!

2011. dec. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem antibiotikumot kaptam szerencsére. 7 napig szedtem a gyógyszert amúgy...

Igen, iszom a hársfateát is mellette :)

2011. dec. 19. 12:20
 5/5 anonim válasza:
Először is gondolom fel tűnt az a tény hogy amit ma gyógyszernek hívnak annak már semmi köze a gyógynövényekhez hanem szintetikus(mesterséges)cuccok amit a vegyipar állít elő csak ezt gyógyszeriparnak nevezzük kb. annyira egészséges, mint a tartósítószeres és génkezelt szépen csomagolt és agyonreklámozott élelmiszerek.
2012. dec. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!