Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Belement a fülembe a víz...

Belement a fülembe a víz hajmosáskor, már 3 napja be van dugulva? Mennyek el fülmosásra? Háziorvosnál is végeznek fülmosást?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 09:40
1 2
 11/14 Norton85 válasza:
Szia! Csatlakoznék az előttem szólóhoz, szerintem nézesd meg. El is mondom miért: egyik régi ismerősömnek is bedugult a füle szinte azonos módon, hajmosás után. Habozott elmenni orvoshoz vele, szépen ki is dugult egy-másfél napra rá, majd jött e feketeleves. A bent maradt sampon szépen kikezdte a benti érzékeny szöveteket, és ami egy füldugulással indult, az egy szép fülgyulladássá lett egy héttel utána. Annak rendje és módja szerint szépen felszúrták a fülét, magas lázzal küzdött napokig és gyógyszereznie kellett több mint egy hétig, és nyilván szépen ki is mosták a fülét. Az orvos jól leteremtette, hogy ha az elején elmegy és kimossa, akkor a fél-egy óra várakozás, egy kis melegvíz a fülbe oszt megkíméli magát ettől a sok szenvedéstől. Szerintem tanuljunk mások hibáiból...
2011. dec. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Velem ez Szardínián történt meg a tengerben. Elmentem vele másnap a helyi dokihoz, az meg elhajtott messzire. Vettem egy jó nagy fecskendőt, 15-20-szor belenyomtam a fülembe (a füljukamba, frankón) langyos szappanos vizet, azt' kijött egy akkora zsírdugó, mint a kisujjam. Szóval csak pucold ki, mert ha begyullad...
2011. dec. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Tel-on jelentkeztem az SZTK-ban, hogy adjanak időpontot mára, mert fáj a fülem (szintén hajmosás után). Csak egy hónap múlva lehet menni, egyébként előjegyzás van! Így felhívtam a háziorvost, elmondtam neki, mire ő sűrgősséggel beutalt a fül-orr gégészetre. El az SZTK-ba, ott a kartonzóban felküldtek a sürgősségi papírommal, kérjek időpontot! Fel a fül-orr gégészetre, ott adtak 16,30-ra időpontot, vissza dolgozni, majd délután a fülészetre. Tanulság: Ne legyél beteg! A mostani orvosi ellátástól meg lehet halni!
2012. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Jobb lesz, ha az előttem írónak a kálváriáját megspórolod, és kérsz beutalót, mert a legközelebbi hajmosáskor megint ez lesz. A füledben van egy jó adag mélyen beszáradt fülzsír dugó. Ez nem a te hanyagságod, mert olyan mélyen nem tudsz benyúlni a fülbe (ne is próbáld, mert megsérted a dobhártyát) Ezt ki kell mosni, mert később középfülgyulladást fog okozni, ami nagyon fájdalmas. Magától nem jön ki. Sok samponos víz, ha bennreked, tönkre teheti a dobhártyát is és arra a füledre nem fogsz hallani
2012. okt. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!