Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Durva leégést mivel kell kezelni?

Durva leégést mivel kell kezelni?

Figyelt kérdés
Eléggé durván leégett mindkét lábszáram térdtől lefelé, és a lábfejeim is. Vörös, és meg is van duzzadva a bőr. Testápolókat kenek rá, azon kívül mit érdemes még? Orvoshoz fölöslegesen nem akarnék elmenni, de azért a duzzadás aggaszt egy kicsit. A bokámat is nehezen tudom mozgatni tőle. Hideg borogatás árt neki esetleg? Azt tettem rá még, de úgy vettem észre, mintha csak rontana a helyzeten. Előre is köszönöm mindenki válaszát.
2011. nov. 23. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem erre az Aloe First vált be,ha tudsz valahol rendelni.
2011. nov. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Én Fenistil-lel szoktam bekenni, hűsít és használ is valamit, de csodát ne várj tőle.
2011. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hol lehet így leégni mostanság?
2011. nov. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dorethea ***** válasza:
Bennem is ez a kérdés merült fel. Hogy égtél le? Hol? Mikor? Ha ez mg valamikor akkor törtnt amikor sütött a nap, akkor ideje bőrgyógyászhoz fordulni!
2011. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem otthon vagyok, ezért is problémás az orvos. Egyébként mit adna rá? Dolgoznom kell, és állati kellemetlen már.
2011. nov. 23. 21:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
irix spray jó rá ha tudsz venni valahol vagy aloe vera tartalmú bármilyen készítmény, a legjobb egy igazi aloe vera növény lenne nyomd ki belőle a nedvet.a vizes borogatás nem árt.
2011. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na de hol vagy? Afrikai szavannán?

Vagy Ausztráliában?

Nem mindegy.

Én ilyen zöld Tropicana krémet szoktam rákenni, de ezt drogériába, gyógyszertárban lehet kapni.

Ha van gyógyszertár a közeledben, ott kérdezném meg, mert ha tényleg ennyire súlyos, biztos nem elég rá a sima testápoló. Viszont vigyél magaddal sok pénzt, mert méregdrágák ezek a kenceficék.

2011. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Irix sprayt találtam, azzal kezeltem. Már testápolóval be volt kenve az egész lábam, akkor fújtam oda, ahol még csípett, ill. ahol nagyon égettnek tűnik. Ez este volt.

Most eléggé fáj, szerintem azokon a részeken, ahol az Irix érte. Ez most a gyógyulás jele? Vagy tiszta bőrre kellett volna fújni inkább? Egyre inkább aggaszt, hogy még mindig olyan dagadt. Azt tudom, hogy a nagyon durva égésnél föl szokták vágni, hogy ne záródjon el a vérkeringés. Nem tudom, Lehet tényleg meg kéne mutatni valami dokinak, csak az kicsit sokba lesz nekem. :S

2011. nov. 25. 10:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!