Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezeket a betegségeket miért...

Ezeket a betegségeket miért nem tudták kezelni, nomeg egyáltalán kimutatni?

Figyelt kérdés
Tüneteim alapján refluxom van és allergiám, amelyek krónikus arcüreg-gyulladást tartanak fenn. Emellett, valószínűleg a szervezetem helytelen reakciója miatt minden egyes megfázásból hónapokig tartó köhögés keletkezik egy ideje.
2011. nov. 11. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A refluxot gyomortükrözéssel ki tudják mutatni azt hiszem és a tünetek alapján. Kezelni csak savcsökkentőkkel tudják úgy tudom. Az allergiát is ki tudják és tüneteket kezelni is lehet. Ezt a megfázás utáni dolgot nem tudom. Sokakat érint pedig.
2011. nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Volt már szteroidos orrsprém, nem segített (komoly!).

Szedtem Refluxon-t, 15 és 30mg - nem segített.

Szedtem vmi más savcsökkentőt régebben - nem segített.

Az elhúzódó köhögésre kaptam szteroidos inhalálóport, na az segített - de csak magára a köhögésre.

2011. nov. 11. 23:09
 3/6 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor ilyen alternatív módok segítenek, mint orröblítés sós vízzel, vagy inhalálás géppel és Salvus gyógyvízzel. Gondolom ezek a gyulladást csökkentik.

Talán kiterjedtebb területen, mint a szteroid csökkentette, és azért hatnak ezek a módok sokkal jobban?

2011. nov. 11. 23:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a refluxot már ez váltotta ki? Szóval azért sok a savad mert beteg vagy (mármint taknyos meg ilyenek) már mondták mások is hogy olyankor "fent van a savuk". Mire vagy allergiás? Am. a dokik csak kísérleteznek, hátha bejön. Gondolom voltál laborba, gyomortükrözésen, allergiavizsgálaton, röntgenen, meg még ki tudja hol.. Arcüreg-gyulladásra nem sok mindent tud adni, csak gyulladáscsökkentőt szerintem. Nekem az orrpray sose használ:S Nem tudom miért, öcsémnek pedig igen. Webbetegen nem próbáltad megkérdezni?
2011. nov. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a refluxot nem igazán lehet gyógyítani, legalábbis úgy tudom. Nekem is vissza vissza jön a savbajom. (az első voltam és a második is:P) Majd azért remélem valaki még ír,mert ez engem is érdekelne. Hány éves vagy? Mik a tüneteid? Fulladsz is vagy ilyesmi, vagy csak taknyos vagy?
2011. nov. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Orrdugulás (de érdekes, nem sok dolog van benne, sósvizes öblítéskor is 80%-ban a sósvíz jön vissza). Az orr-fül-gégész csak belémvilágított, azt mondta, amit érzek is: duzzadt orrnyálkahártya.

Hátsó garatcsorgás néha.

Krákogás.

És náthák után elhúzódó köhögés, de ez kb. 3 éve van csak. Régebben 2-3 hétig fújtam az orrom, ennyi volt.


Prick-teszt negatív lett. De előtte szedtem antihisztamint, mert a háziorvos írt fel próbaként. Azt mondta, hogy előtte egy nappal ne szedjem, én két napot is kihagytam. De közben kiderült, így se jó. Bár felrakták azt az ún. próbát is, az 3mm-es lett. Így mégis ért valamit a teszt?


Tüdőgyógyászaton csak beszélgetés volt, illetve akkor írták fel a szteroidos inhalálót - az egyetlent, ami használt. Külön röntgent nem csináltak, a másik orvos által készített röntgenen annyi látszik állítólag, hogy köhögtem.


A koponya CT-t (ugye így hívják ?), a gasztroenterológiai vizsgálatot hiányolom. És kéne egy alaposabb allergia-vizsgálat is, szerény véleményem szerint.

2011. nov. 12. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!