Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Higy igyam meg a vizet?

Higy igyam meg a vizet?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem hogy mától megiszok minden nap 2 liter szénsavmentes ásványvizet, az egészségemért. Ma miután lenyomtam már 1 litert, azt hittem kiokádok mindent ami bennem van... délután még fél litert lelötyböltem de már a végét jártam... most itt ülök, mindjárt este 10óra, és még van hátra 2 deci de már rosszul érzem magam, rossz a közérzetem, a hasam dupla akkora annyira tele vagyok vízzel, rosszul vagyok... nem bírom meginni... de azthiszem holnaptól leállok ezzel mert ebből hányás lesz...

valaki tudna tanácsot adni? tényleg szívből akarom ezt csinálni, de a mai nap azt hittem beledöglök minden kortyba :(


2009. máj. 10. 21:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Hogy igyam meg a vizet? bocsánat az elírásért.
2009. máj. 10. 21:41
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem simán megy a napi 2- 2.5 . nem azért mert elő van írva, hanem mert én kívánom. Amúgy mindig velem van, egy üveggel, és abból iszok. Csak úgy ömlik belőle :D

Kozmetikusomnak is így több lement.

2009. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, annyit igyál amennyi megy. Valószínűleg nagyon alacsony volt a folyadékbeviteled ezért nem tudsz hirtelen 2 litert leküldeni. Szépen lassan növeld az adagot. Semmi mást nem is szoktál inni víz helyett, pl. kólát, teát, ilyesmit?
2009. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal egy felnőttnek napi két liter folyadék az ajánlott mennyiség.Ebben benne van a nap folyamán elfogyasztott tej,kávé,leves is.

De ha mindenáron vizet akarsz inni,oszd el pohárnyi adagokra,és időközönként igyál egy pohárral,és természetesen étkezések után is.Ha viszont nem kívánod,és kevesebbet iszol,még nem ártassz magadnak.

2009. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy eddig mennyit ittál naponta, de gondolom a 2 liter közelében sem voltál. Pedig ez lenne ám egy minimum mennyiség!!! Éppen ezért is jó, hogy elhatároztad magad, hiszen az egészséged érdekében meg kell ennyit inni. Emeld fokozatosan, napról-napra a bevitt adagot, és talán akkor nem viseli meg a nyomrodat.
2009. máj. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbálj lágy (tisztított/ forrás vizet inni) ezeket könnyebb inni mint a magas ásványi anyag tartalmú vizeket, bővebben a blogomban írtam erről:


[link]

2009. máj. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát eddig nem ittam ennyit, amióta meleg van azóta többet. Voltak napok amikor lement 2,5 liter minden nap, de nem vízből hanem pepsiből. Ugye milyen borzasztó? :( Mit gondoltok, ha csinálnék teát, édesítővel, akkor azt is ihatnám helyette? Addig megpróbálom kevesebb vízzel folytatni és növelni...

2009. máj. 11. 08:14
 8/8 anonim válasza:
Én ha teát iszom jobban tudom biztosítani a kellő folyadékot.Napi szinten elég sokat fogyasztok,főleg zöld teát. De emellett szoktam ásványvizet is inni. Szerintem jobb ha nem csak vizet iszol először,ha ilyen rosszul vagy tőle.
2009. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!