Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » El fog múlni ez a fájdalom a...

El fog múlni ez a fájdalom a kezemben, vagy valami komolyabb?

Figyelt kérdés
Dióhéjban: nemrég (kb. egy hete, lehet, hogy kicsit több) volt egy dührohamom, összeszorított ököllel beleütöttem egy erőset a falba. (A düh levezeteésének módzsereiről itt nem kérek tanácsokat, azóta rájöttem, hogy talán nem ez a legjobb megoldás). A kezem azóta fáj, konkrétan a kisujjamhoz tartozó kéztőcsontok, ha azokat megnyomom. Pl írásnál, ahogy rátámaszkodik a kezem a papírra. Nem vészes a fájdalom, kb. olyasmi, mint amikor valaki megüti a sípcsontját, de bizonyos pontot megnyomva elég intenzívnek érződik (közvetlenül utána volt nagyon rossz, mostmár egyre tompább). Ugye nem történt komolyabb baj?
2011. nov. 12. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Hello. A kistesomnak volt vmi hasonlo esete, de o nem direkt csinalta ezt, hanem a konyhaban egy teli fazek eset a kezere. Fajlalta, de nem mentunk orvoshoz, mert amikor akatunk menni, azt mondta h ma semmi gond. 5 ev elteltevel vettuk eszre ahogy nott az ujja, hogy furcsa alaku, es azert mert a csont kisujja alatt megrepedt, picit kiugrott es egy csoppett furcsan fort ossze. akkor nem lehetett latni, de most mar igen. Most 14 eves. De meg most se akar vele csinalni semmit. Ugyh szerintem menj el hamarabb a dokihoz, hogy ne fajjon ketszer.
2011. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg zúzódás, de érdemes lenne egy röntgent csináltatnod a balesetin, a biztonság kedvéért.

Ha nincs is törés/repedés, lehet, hogy azért nem ártana nyugalomba helyezni a kezed, 1-2 hét pihentető gipszet szoktak rá tenni ilyen esetben is.

2011. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem fog elmúlni, ha nem kezelteted. De ez sem érdekes. Majd keresel olyan munkát, amit félkézzel is elbírsz látni. Pl: éjjeliőr a széntelepen stb.
2011. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Érdekes, ahhoz képest, hogy szerinted elvesztettem a fél kezem, eddig semmi nehézségem nem volt az írással, a sportolással, meg úgy általában semmi hétköznapi dologgal.
2011. nov. 12. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!