Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan üljek, hogy ne fájjon?

Hogyan üljek, hogy ne fájjon?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, rendszeresen sportolok, heti több mint 100 km-t biciklizek, stb, tehát nem a gép előtt ülős kategóriába tartozom. Ennek ellenére mostanában nagyon elkezdett fájni a derekam, főleg amikor ülök, vagy ha sokáig állok. Ha sokat ülök és közben előre nyújtom a lábam(mintha rúgnék pl), akkor éles fájdalom hasít a derekamba. Próbáltam már mindenféle széket, és a lehető legegyenesebb háttal ülni, de ígyis fáj. Most rájöttem, hogy ha törökülésben ülök akkor nem fáj, viszont így meg nagyon elzsibbad a lábam, a combhajlatom és a térdem pedig iszonyatosan fáj ha felállok utána. Van valami tipp, hogy mit csináljak hogy ne legyen ez?Nem akarom, hogy a derekam mellett már a lábaim is fájjanak -.- Párnán ülök egyébként, nem simán a földön.
2011. okt. 25. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen problémám volt nemrég 3 hétig tartott. Mindig akkor jött elő nagyon élesen ha hétvégén páromnál aludtam, aztán persze kínszenvedés volt a hét. Ha ültem nem tudtam kinyújtani a lábam annyira nyilalt, először a derekamba aztán tovább ment a combomba is. Előre lépéskor szintén. Nálam az oldotta meg, hogy mint kiderült itthon magasan alszok kipárnázva páromnál meg alacsonyan. Megoldottuk párnával páromnál és pikpak nem is jelentkezett többet. Próbálj ki máshogy aludni este.

De persze az is lehet h becsípődött egy izom, vagy megrepedt valami az bármely korban előfordulhat. Én először az alvási helyzeteden változtatnék lehet neked is csak ez a baj.


22N

2011. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2011. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a sok üléstől előfordulhat a derékfájás, és a görnyedt testtartás kialakulása is. Azt tudnám ajánlani, hogy próbálj ki egy gerinctréning órát, vagy a piltes-t, ott csodát művelnek a háttal.
2011. okt. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
bocsi, pilates pontosan
2011. okt. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!