Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy ne fájjon?

Mit tegyek, hogy ne fájjon?

Figyelt kérdés

Nagyon béna voltam, megégettem a tenyerem -véletlen belenyúltam a forró pudingba-

ez kb. 6 órája volt, de még mindig fáj, piros, de nem hólyagos.

Hideg víz alá tettem, Fújtam aloe Firsttel, fagyott húst nyomtam rá, fújtam egy irix nevű spray-vel...de nem segít semmi. Ha hideg vízbe teszem, az jó, de csak kb. egy fél percre enyhíti a fájdalmat.

Mit javasoltok?


2011. jan. 10. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Pakolj rá tejfölt és kösd be.

Tuti.

2011. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Orbancfu-olaj vagy krem!!! Abszolut hatasos, masodfoku egesi seruleseket holyagosodas nelkul elmulaszt, nem fogsz hamlani tole. Patikaban kapsz 4-500 ft.

En brutalisan leegtem a napon (4 orat aludtam a strandon), es 2 nap alatt semmive lett tole, nem is fajt.

2011. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Égési sérülések esetén azonnal hideg, folyó víz alá kell tartani a sérült részt, és minimum 5-10 percig folyatni kell rá a hideg vizet.


Valószínűleg kevesebb ideig hűtötted és a mélyebben lévő sérült rétegeket nem sikerült megfelelően lehűtened.

Még egy-két napig nagyon érzékeny lesz, aztán fokozatosan fog javulni.

2011. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket - estére elmúlt, köszönhetően ennek az irix nevű spraynek.

De köszi, hogy kommentet szántatok rám.

2011. jan. 12. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!