Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha sok sósat eszem, akkor...

Ha sok sósat eszem, akkor kevesebbet izzadok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ebben mi lenne a logika?
2011. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát hogy a só megköti a vizet.
2011. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha sósat eszel szomjas leszel, többet iszol ergo többet izzadsz.


Ha sósat eszel és nem iszol, akkor meg lerakódik a só és hamar lesz veseköved...

2011. szept. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem,de az izzadással rengeteg ásványi anyag elvész,azt mindenképpen pótolni kell(tengeri só,himalája só:ezek tele vannak ásványokkal)a nagyon izzadósaknak komolya magnézium hiányuk van.Viszont az emberi szervezetnek és a vesének/mellékvesének tényleg szüksége van sóra a hatékony működéséhez.
2011. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

magnézium hiány? ez összefügg azzal, hogy idegbeteg vagyok?


a lényeg, hogy olyan szinten izzadok, hogy cseppekben folyik a víz a szempillámról. gusztustalan. van rajtam ugyan 10 kg felesleg, de nemhiszem, hogy ez olyan egetverő. láttam már 150 kilós nőt is úgy, hogy nem izzadt egy cseppet sem. na meg a hónaljam... arra ott az antisudorica, ideig óráig használ, viszont becsomósodott tőle a hónaljam, orvos szerint verejtékmirigy gyulladásom lett tőle. úgyhogy az felejtős


de nem vagyok hajlandó ennyit izzadni. a lényeg, hogy holnap sok ember előtt kell előadnom valamit, erős stresszhelyzetben leszek, ami fokozza ezt, és ráadásul holnapra nagyon meleget mondanak. ott nem lesz légkondicionáló. már most rühellem az egészet. elegem van.

2011. szept. 4. 19:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyen szintű izzadás már tényleg kóros. Voltál már hormonvizsgálaton? Az magyarázná "az idegbetegséged" is.

Amúgy vegyél levendulafürdőt és igyál levendulateát, ha máson nem is segít legalább a stresszt oldja kicsit, de izzadáscsökkentő hatása is van.

2011. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

az idegbetegséget úgy értem, hogy sokszor hirtelen csattanok. kiakadok, sértődékeny vagyok, pedig alapból nyugodt, kiegyensulyozott vagyok, és a kedvességemről híres. na, ez megváltozott.


hormonvizsgálaton voltam már 3-4 éve, nemtudom, ez milyen időközönként kell vizsgálni?


köszi a válaszokat! a levendulafürdőt kipróbálom!

2011. szept. 4. 20:10
 8/11 A kérdező kommentje:
tényleg mindent elront ez, nem tudom élvezni, hogy szerepelhetek. ráadásul ha erre gondolok, mégjobban kiver a víz.
2011. szept. 4. 20:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor szükséges bizonyos időközönként vizsgálatra járnod ha valamivel diagnosztizáltak, de nem tudom mennyire kiterjedt tesztet végeztek el rajtad. Szerintem megérné mégegyszer elmenned oda. Nekem a pajzsmirigyem működik alul, mióta kezelnek annyira nem rossz, de előtte találtam neten cikket arról, hogy van egy nagyon enyhe szorongáscsökkentő, amit leginkább endokrinológusok ismernek és a központi idegrendszerre kifejtett hatása miatt csökkenti az izzadást. Most nem találom a cikket, ez már több éve volt de ha nagyon zavar akkor ezt is megérdeklődhetnéd.
2011. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ennek mindenképp utánajárok!
2011. szept. 4. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!