Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehetett és lehet ez?

Mitől lehetett és lehet ez?

Figyelt kérdés

Vérvételen voltam, a húgysavam magas lett! Nem, nem 1-2nyi eltérésről van szó.

Nem eszek húst, kolbászt, parizert, semmit, mert vegetáriánus vagyok. Tojást nagy ritkán (havi 1, max 2szer, de akkor is csak 1 db-ot) Azt mondják a magas húgysav a sok hústól lehet, purintartalmú kajáktól (csirke, pulykahús ) de én egyiket se eszem! Alkoholt havi 2szer ha iszom, 1 pohárral max, mert nem szeretem. Napi min 2 liter ásványvizet megiszok, nagy melegben 2,5öt is simán.

Rendszeresen sportolok. Mi lehet a baj?


17/l


2011. aug. 18. 19:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Hiperurikémia egy rakat öröklődő részleges enzimopátiától lehet. Plusz van olyan forma, ami idiopátiás.

Kérdezd végig a családban, volt-e köszvény vagy furcsa mentális gondokkal küzdő rokon pár generációra visszamenően. Ha volt, akkor szakorvos. Ha nem, akkor is. Egyébként pedig kerüld a húsokat.

2011. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!