Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha táppénzen vagyok a főnököm...

Ha táppénzen vagyok a főnököm behívhat dolgozni?

Figyelt kérdés
Hétfőn lettem beteg, kicsit jobban vagyok és mondta a főnök, hogy akkor menjek be dolgozni. Most hogy is van ez?
2011. aug. 17. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
táppénzről nem csak szabadságról vagy behívható.
2011. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogy tudta meg, hogy jobban vagy?
2011. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Max a szabadságod fele felett rendelkezhet.

De jó buta vagy, már bocs, ha azt mondod a főnöknek, hogy jobban vagy, holott még nem akarsz menni dolgozni. Az alapján gondolhatná, hogy akár be is tudnál menni, de hivatalosan az orvos nyilatkozhat arról, hogy mikor vagy újra munkaképes. De a helyedben legközelebb gondolkodnék, mert nem biztos, hogy nagyon elfelejti, hogy azt mondod, hogy jobban vagy, aztán hopp, mégsem...

Illetve ha tényleg jobban vagy, de hozzátetted azt is, azért még gyenge vagy, és hogy orvosi utasításra még nem mehetsz dolgozni, akkor helyesen tetted - bár akkor sem kellett volna biztatni arra, hogy mehetnél is akár.

2011. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én hívtam, mert azt mondta hívjam fel minden nap de kár volt :(
2011. aug. 17. 14:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Jogilag NEM mehetsz dolgozni, ha táppénzen vagy! Egyrészt gondold végig, józan paraszti ésszel, ha táppénzen vagy az azt jelenti, hogy a fizetésed csak bizonyos százalékát kapod meg, míg tulajdonképpen te teljes munkát végzel betegen, a munkáltatód persze jól jár, de te meg nem tudsz rendesen meggyógyulni, ráadásul a törvény bünteti is a táppénzen tartózkodók munkavégzését, mert ez teljesen illegális!!!Tegyük fel ne adj isten, a munkahelyeden valami súlyos baleset ér munkavégzés során akkor, hogyan számoltatnád el, hogy munkahelyi baleset ért téged, miközben te elvileg te otthon lábadozol táppénzen...szóval egyáltalán nem vagy köteles bemenni
2011. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na telefonáltam egyet és megmondtam, hogy még rosszul érzem magam ezért nem megyek ma mégse dolgozni. Kicsit rosszul jöttem ki ebből a szituációból, de többet ilyen nem lesz.
2011. aug. 17. 18:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Röviden és tömören ez táppénzcsalás. A törvény nem díjazza, és lebukás esetén te vagy a hunyó.
2011. aug. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg akár vizsgálatot is indítatthatna az OEP-pel. De szerintem erre nagyon kis százalékban kerül sor Magyarországon.
2011. aug. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!