Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek korán fel tudnak kelni simán gond nélül, és valaki meg szenved a koránkeléstől nagyon? És persze ez miatt egész nap fáradt!

Figyelt kérdés
Én 7 órakor kelek, ez nem sok, mégis rossz!!Elegem van!
2009. ápr. 14. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én is szenvedek, ha 8 előtt kell felkelni. Ha 8 órát alszom, akkor is..
2009. ápr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

A testnek van egyéni bioritmusa. Ez azt jelenti, hogy a saját órája szerint alakítja azt az időt, amit egyes funkcióinak regenerálására ellát. Ez mindenkinél egyéni. Egy (kicsit amorf) példa: a legtöbb haláleset pl hajnali 3-4 között történik, ekkor a test enervált, minden feladatát "csökkentett" üzemmódban látja el. Másik példa: emésztés az éjszakai órákban egészen más tempóban zajlik, mint pl nap közben. Akkor is, ha ébren töltjük az éjszakát.

Ezen kívül adottságunk a vérnyomásunk is.

Akinek alacsonyabb, az eleve nehezebben ébred, akinek magasabb, az könnyebben kipattan az ágyból.

Van, akinek a teste ritmusa a páratlan órás alvásokra hallgat, ennyi idő átalvása után ébred könnyebben. Van, aki pár percet nyújtózik (ez egyébként is helyes, mert fokozatos általa az ébredés)mielőtt felkelne.

Nagyjából ezek az okok, változtatni az adottságokon nem lehet, megerőszakolni a test működését igen, de hosszú távon nem érdemes: visszaüt.

(Még, ha muszáj is)

2009. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Régebben láttam a tévében, hogy ez (sajnos) normális, nem vagyunk egyformák. Van, akinek bőven elég a 7 óra alvás, más csak 9-10 órától érzi magát kipihentnek. (Az utóbbiba főleg a művész típusú emberek, pl. írók, költők tartoznak, de arra már nem emlékszem, hogy pontosan miért, valahogy kapcsolatban van az agyuknak azzal a részével, ami a fantáziáért felelős). Sajnos én is az utóbbi típusba tartozom, de persze nem lehet ennyit aludni 2 kisgyermek mellett. Egyébként attól is nagyban függ, milyen az alvás minősége, azaz nyugodtan alszod-e végig az éjszakát, vagy sokszor felébredsz.
2009. ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a 9-10 órát nem úgy értem, hogy pl. lefekszik az illető 9-kor, aztán fitten kipattan 6-kor, hanem igenis szenved, ha mondjuk 8-9 előtt kell kelnie. Utolsó voltam.
2009. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jaj ne!Akkor az egész életemet igy kell leélnem?

Megpróbáljam szedni a melatonin tartalmú tablettát? Ez állítólag szabályozza az alvás ébrenlét szakaszokat, h megfelelő legyen. De hogy ütne vissza a szervezet?Vagy akkor mit tegyek kell lenni valaminek!Az nem lehet a gond h nem is alszok túl mélyen!szerintem csak reggel környékén, pont mikor felkelnék és ezért rossz.

Nappal fáradékony vagyok,és kedvetlen!23 éves vagyok olyan energikus szeretnék lenni, mint a korom beliek!

Ez igazságtalanság az élettől!

2009. ápr. 14. 14:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a méregtelenítést,sportot stb. Attól több energiája szokott lenni az embernek. Vagy Q10.
2009. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A melatonint tabletták helyett más módon is adhatod a testednek. Ez a vegyület akkor termelődik, amikor sötétben vagyunk. Ne szedd külön- sokféle hormon működésébe beleszól. Melatoninforrások: egy pohár langyos tej, egy pulykás(!!nem csirkés!) szendvics, továbbá: egy fél pohár bor, egy kiadós szex, fél óra lassú kocogás- és mély álomba kerülsz.

Igen, az (is) lehet a gond, hogy nem piheni ki magát a tested, azaz alvás közben ritkábban kerülsz mély alvás fázisba.

A fenti ötleteket próbáld meg, esetleg kortyolgass alvás előtt cickafarkfű, orbáncfű, kamilla vyg citromfű teát, ők mind természetes nyugtatók. Patikábna kapható a Wörishofener Nerwenpflege nevű büdös, zöld tabletta, 2-3 szemtől alszol majd, mint a tej. Ennek is gyógynövényi, természetes összetevői vannak.

Ha fentiek közül semmi sem használ, akkor a háziorvostól kérj vizsgálatot- megvan az oka a kialvatlanságnak.

Az, hogy ki mely időpontban ébred nehezebben, és az, hogy mélyen, pihentetően alszunke- ui. két külön probléma.

2009. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elnézést az elgépelésekért, rohanva válaszoltam:)
2009. ápr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bevált a melatonin akkor, amikor alvászavarom volt, és nem váltam függővé tőle (Melatonin a neve is egyébként). Most nem szedem, mert így is elalszom este, mint akit fejbevágtak nagykuglival. 3. voltam (ha minden igaz)
2009. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ui. és ez 100 % növényi eredetű, nem szintetikus.
2009. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!