Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az hogy gázosak a beleim...

Az hogy gázosak a beleim lehet az epekő velejárója?

Figyelt kérdés
Vagy semmi köze hozzá. Pár hónapja fáj a hasam és túl sok bennem a gáz ami nagyon kellemetlen. Epekövet állapítottak meg közben. Mások is voltak így vele akik szintén epekövesek voltak?
2011. aug. 9. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, az epe nem működik normálisan.
2011. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. Az egyik alaptünet epekő esetében, hogy időnként akár extrém fokban, szinte percek alatt is begázosodnak a belek. És majdnem mindegy, mit eszel.
2011. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor remélem a kövek kivételével megoldódik ez is. Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 9. 20:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Ó nem, egyáltalán nem biztos, hogy teljesen megszűnik a gázosodás. Valószínűleg változik majd a helyzet, de előfordul, hogy továbbra is nagyon kell ügyelni a sok cellulózt, rostanyagot tartalmazó ételek fogyasztására (főleg ugye a K betűsök).

Mégis miért célszerű az epeműtét elvégzése? Mert - főleg ha már többször is begyulladt az epehólyag - könnyen hasnyálmirigy gyulladáshoz vezethet, ami nem egy életbiztosítás...

2011. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy epe kő. Nekem is ilyen tüneteim vannak és az ultrahang nem mutatott ki semmit.
2011. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sine.lacrimna ***** válasza:

nekem is ilyen panaszokat okozott,borzasztó volt, néha akkorára nőtt a hasam mint egy terhesnek.

A műtét segített, azért még elő elő fordul,ha nem figyelek mit eszem.

2011. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 21:43, érthetetlen, hogy ezt miért írtad. A kérdező feketén-fehéren leírja, hogy epekövet állapítottak meg, ez tehát mégiscsak biztos.


Az egy más kérdés, hogy ezerféle más betegség, állapot is tud puffadást, gázosodást előidézni, de neki ez már biztosan van és ez szokott ilyet előidézni. Vagy azt javaslod, hogy nyugodtan vonja kétségbe a radiológus szakorvos diagnózisát?

2011. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban, ezer bocs, figyelmetlen voltam.
2011. aug. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rendben, ilyet is kevesen írnak :)
2011. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!