Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért káprázik a szemem, és...

Miért káprázik a szemem, és szédülök?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok. Rendszeresen sportolok, nem vagyok elhízva. 185magas vagyok, 65kg. Nem fogyasztok alkoholt, nem dohányzok. Mindennap rendszeresen étkezek, iszok és régebben is előfordult de mintha gyakoribb lenne mostanában. Azt vettem észre ha ülök de inkább fekszek és hirtelen felállok 3-4-5 másodpercig picit megszédülök és kicsit a szemem is káprázik. Mi okozhatja ezt?
2011. aug. 8. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
alacsony a vérnyomásod
2011. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha hirtelen feláll az ember akkor néha úgymondják lemegy a vérnyomása. mert ha fekszel és felállsz akkor növekszik hogy a fejedbe is jusson vér.. és lehet hogy neked lasabban
2011. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
de lehet hogy marhanagy hülyeség amit írtam:D csak én erre gondolnék:D
2011. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sajtoskifli válasza:
Ez a legtöbb embernél általános, fekvő helyzetből felállva a test nem tud olyan gyorsan alkalmazkodni a változáshoz, így az agy rövid ideig kevesebb vért,oxigént kap, ennek hatására pár másodperc erejéig káprázik a szemed. Tapasztalatból, ez durvább esetekben 3-4 másodpercig "vakságot" okoz, illetve ez a kis időszak teljesen kiesik az emlékezetedből, mégis tudsz reflexszerűen beszélni. (Eléggé hülyén néztem ki, amikor visszakérdeztem, hogy mit is mondtam az előbbi 5 másodpercben :D)
2011. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__2078..

itt van egy kb.ugyanilyen kérdés,csak máshogy megfogalmazva :D itt vannak válaszok,valaki már megkérdezte :D ;)

2011. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
érdekes hogy most ennyi embernél van ez a jelenség nálam is szédülök és 2-3 másodpercig nem látok de télen nem volt ilyen csak most nyáron jött elő
2011. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az, hogy ennyi ember szédül mostanában az a melegtől is van.
2011. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja nem láttam a másik kérdést. Akkor örülök hogy nem valami nagyobb baj. Köszönöm minden válaszolónak ment a "zöld kéz" :)
2011. aug. 8. 19:05
 9/9 anonim ***** válasza:
köszi :D
2011. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!