Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy a barátnöm...

Miért van az, hogy a barátnöm és családja nem használnak kézmosáshoz szappant?

Figyelt kérdés
De semmit nem használnak , folyékony , rendes darabos szappant sem !!! Kijönnek Wc-és után és csak úgy folyó viz alatt leöblitik !! Nekem ez nagyon visszataszitó , én azt tanultam a szüleimtöl alapossan mossak kezet mindig !! Pedig én mindig azt hittem a nök sokkal tiszábbak nálunk !!!
2009. márc. 26. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
igénytelenek.
2009. márc. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Neveltetés, megszokás, igénytelenség, tudatlanság. Mond meg neki, hogy a víz semmit nem visz le, kell a szappan. Megsértődik majd, de majd kibékültök.
2009. márc. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
én nő vagyok, és a női tisztaságról tudnák néhány dolgot mondani, ha meglátogatok néhány mosdót, ha elmegyek pl egy plazaba. Múltkor egy koszos bugyi volt kidobva a wc melletti kukába. De van amikor tiszta vér vagy pisi az ülőke. Attól, hogy valaki nő nem biztos, hogy igényes is. Néha én is meglepődöm milyen igénytelen nők vannak!
2009. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
kébzeljétek el én kb 3-6 naponta megyek hozzájuk , és a folyékony szappanos flakont úgy találom ott ahogy hagytam !! Én gyakran mosok kezett és már kezdet kifogyni , de nem mertem szolni , csak kb 1-2 nap mulva szoltam , hogy kifogyott!!! Addig én is csak vizzel mostam kezet amit utálok !! !! nem kéne ujjat tenni ??!!- és nézett rám érdekes szemekkel !! még nekem volt kellemetlen !!
2009. márc. 26. 17:35
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez nála már természetes, nem gondol arra, hogy esetleg mások ezért igénytelennek nézik.Mindez neveltetés kérdése, mert ha a szülő sem mos rendesen kezet, akkor kiről vegyen példát? Ez a rossz szokása megmaradt felnőttkorára is, szerintem mondd meg neki, hogy használjon szappant is.Mint ahogy előttem már írta egy válaszoló, meg fog sértődni, de úgyis kibékültök.
2009. márc. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

"kébzeljétek" "kezett" "kezdet kifogyni" "szolni" "mulva" "szoltam" nem kéne "ujjat" tenni és "nézett" --> Kedves Kérdező, ez mi, ha nem igénytelenség?


ÉS ha egy nő pisilés után nem mos kezet, akkor mi van? szerintem csak a wc papírhoz ér hozzá (legalábbis én nem fogdosok mást)... maga a wc papír lenne talán koszos? Akkor ezután ülőfürdőt is veszel?


Én megmosom a kezem, mert így tanították, de nem kell "leigénytelenezni" senkit, mert csak tiszta folyó vízzel mos kezet... Sokkal igénytelenebb, hogy nem tudtok helyesen írni!

2009. márc. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
és arrol nem hallottál te utolso , hogy a szapann lehozz mindenféle baktériumokat , fertözéseket ??? hee ?? és ez nem a nyelvtan ora !! JÓÓ???
2009. márc. 26. 18:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem hoz le semmit :))
2009. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Már bocsánatot kérek, de az én neveltetésemben az játszott, hogy előtte kell, utána pedig illik kezet mosni.

Pont, mint ahogy a kérdező kommentelte: a kézmosás sok dologtól megszabadítja a kezet. Pont ezért KELL előtte megmosni, hiszen ezzel elejét veheted a fertőzésnek, felülfertőzésnek. Utána pedig inkább illem, mint kötelesség...

De semmiképp sem igénytelenség az, hogy valaki MOS, de nem szappannal kezet.

Lehet, hogy olyan helyen nőtt fel, ahol abszolút lágyították a vizet :) Akkor pedig nem is igen "tud" szappant használni, mert lecsúszik a kezéről még a folyékony szappan is :)


Hogy homárosan fejezzem ki magam, itt a kérdező is megérdemel egy sünt.

2009. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

És amíg valaki a nyilvánosság felé közöl valamit, akkor vállalja annak a következményeit, hogy valaki bizony a helyesírása miatt fogja azt mondani: igénytelen. Mert az általad képviselt helyesírás nem elgépelés, hanem alapvető hibákat tartalmaz. Olyanokat, amelyet nem vét egy negyedik osztályos sem...

Persze előfordulhat, hogy az utóbbi húsz év nagy népbetegségével, a diszgráfiával áldott meg az ég, ekkor természetesen fel nem róható a helyesírás. Egyéb esetben pedig az ilyen fokú helyesírás a sz@ros kezem nyújtom kézfogásra illetlenségi kategória. Már bocsánat... Velem az írásodon keresztül teremtesz kapcsolatot, ezen kívül semmi mást nem tudok rólad, így esélyem sincs másból megítélni azt, hogy ki vagy. Persze nem "ítélek", az nem az én dolgom. De ahogy téged zavarhat, ha csak vízzel mos kezet a barátnőd, úgy engem, minket is zavarhat, ha a helyesírásod már az ÉRTHETŐSÉG ROVÁSÁRA megy.


Amúgy a család azért nem használja a szappant, mert valószínűleg nem azt tanították nekik. Ennek lehetnek anyagi oldalai is, de lehet egyszerű trehányság vagy bármi egyéb. A miértre - mint ahogy a kérdésedben is feltetted - mi válaszolni nem tudunk. Nem vagyunk kompetensek.


Viszont azt tudom, hogy ha ilyen stílusban ösztönzöd őket a szappanhasználatra, akkor valószínűleg legközelebb már szappan sem lesz kinn.

2009. márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!