Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van ez? Remélem nem komoly.

Mitől van ez? Remélem nem komoly.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje azt tapasztalom, hogy amikor fekvő helyzetből felállok, általában hirtelen, akkor elsötétedik pár másodpercre minden és nagyon picit szédülök. Magas vérnyomással kezelnek, gyógyszeresen, de a gyógyszer amit szedek nagyon nem hat. Emiatt ki is megyek most már orvoshoz, de szerintetek ez a vérnyomás miatt lehet? Remélem igen és nem súlyos, amúgy semmi más bajom nincs, és még egyszer sem ájultam el. 18/f

A vérnyomásom pedig 130-150/80-85 között szokott lenni. A diasztoléval nem szokott baj lenni. Pulzusom elég összevissza szokott lenni, egyszer normális egyszer magasabb.


2011. jún. 6. 20:58
 1/4 anonim válasza:
velem is pont ugyan ez volt, és lesz ez még rosszabb is, nekem az volt a baj hogy nem hordtam szemüveget, bár lehet hogy a gyógyszer miatt, én is akkor erős gyógyszert szedtem, de felírták a szemüveget, megvettük, hordom is néha napján és elmúlt ez az egész, szerintem nézesd meg a szemedet
2011. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a vérnyomásod miatt van. Velem is megesik, igaz nekem alacsony a vérnyomásom. Mindig figyelj arra, hogy ne kelj fel sehonnan hirtelen. Viszont a doki jó ötlet.
2011. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
szememmel nincs baj, olyan fél éve voltam látásvizsgálaton és minden rendben
2011. jún. 6. 21:18
 4/4 anonim válasza:
Amúgy szerintem ez a szédülés ilyenkor természetes. Én is nagyon hirtelen felkelő vagyok.. Általába elsötétül minden 5-6 mpig, megvárom tovább megyek. Mondjuk múltkor elestem emiatt. Azóta lassan kelek fel, és nincs para. :)
2011. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!