Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetünk a környezetünkért...

Mit tehetünk a környezetünkért? Miért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 09:11
 1/6 A kérdező kommentje:
*Mit tehetünk környezetünk védelméért? Miért szükséges?
2011. máj. 23. 09:11
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
hogy mit tehet egyénileg egy ember? nem értem mit akarsz kihozni a kérdésből de ha erre vagy kíváncsi akkor elárulom hogy mi mindenhol energiatakarékos izzókat használunk, víztakarékos csapszűrőnk van és télen nincs melegebb nálunk 19-20 foknál stb. Ja és ha valamit nem használunk akkor nem csak kikapcsoljuk hanem ki is húzzuk a konnektorból. így lehet az energiával spórolni. Ezen kívül szelektíven gyűjtjük a szemetet és bkv-val járunk illetve biciklivel és görkorival. nem szemetelünk. Ja és hidd el ehhez nem kell sok pénz csak egy kis odafigyelés. mi is egy garzon albérletbe valósítjuk ezt meg, remélem erre voltál kíváncsi szia
2011. máj. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első írt, az kb. nálunk is áll. Még olyanok vannak, hogy igyekszünk jó minőségű, tartós holmikat vásárolni, amiket nem kell kidobni néhány éven belül. Amit lehet, megjavítunk, felújítunk. Igyekszünk magyar termékeket vásárolni, így a szállítási terhelés nem olyan nagy. Biokertészkedünk, így kevesebb agyonvegyszerezett zöldséget, gyümölcsöt veszünk, közvetetten hozzájárulunk ahhoz, hogy ne termeljenek olyan sokat, és ne mérgezzék annyira a földet.


És hogy miért fontos?

Erre ugye a kánon azt mondja, hogy azért, hogy a gyerekeinknek is legyen hol élni. Ezzel annyira nem értek egyet, mert ez önmagában nem indok.

Szerintem: az, hogy a Földön élünk, még nem jogosít fel arra, hogy tönkretegyük. Legyünk hálásak érte, hogy ilyen jó helyre kerültünk, és hálából vigyázzunk rá.

2011. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kevesebb vegyi anyagot használok, illetve könnyebben lebomlókat a takarításhoz, mosáshoz, fürdéshez.


Miért? Jó kérdés. Egyrészt magától értetődő (annak kellene lennie), hogy a rendszert, aminek elemei vagyunk, nem pusztítjuk. Másrészt olykor elkeserítően feleslegesnek érzem ezt az erőfeszítést, ahogy az előttem szóló is.

2011. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A fenntartható feljődés az a fejlődés ami kielégíti a jelen generáció szükségleteit, de ugyanakkor lehetővé teszi hogy a jövő generáció hasonló szükségleteit gondtalanul kielégíthesse.

Az elsőkérdére pedig a válasz: mindent amit csak lehet újrahasznosítok, a zöldségmaradékokból komposztot klszítek, ételmaradék- igyekszem h ilyen fogalom ne létezzen, vigyázok az egészségemre mert azzal két jót teszek:egészséges leszek és csődbe juttatom a fölösleges gyógyszertáralkat(az utóbbi a lényegesebb), ezen kívül más fölösleges üzletek és cégek sem fognak rajtam meggazdagodni.

Ja és ha van lehetőséged minnél több zöldet teremts magad köré, mert ami van nem elég ahhoz h megbirkózzon a CO2-dal.

2011. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Én igyekszem tömegközlekedéssel járni és csak ha nagyon muszáj akkor megyek kocsival, spórolok a villannyal, vízzel (kerti kútból locsolok, vagy összegyüjtött esővízből, autómosást is kevés vízzel oldom meg). Ezenkívül épp kerti szélmalmot barkácsolok áramfejlesztés céljból és a napelemen is gondolkodom...
2011. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!