Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez izomszakadás? Bövebb lent...

Ez izomszakadás? Bövebb lent (sürgős)

Figyelt kérdés

Egy rossz mozdulattól hirtelen fájdalmat éreztem a combom belső részénél félek hogy izomszakadásom lett és pár nap mulva tüdőembóliát kaphatok!!! Annyit még tudok írni hogy menni birok, próbáltam futni az is ment még rúgni is tudok vele. Ez lehet izomszakadás vagy csak húzódás??

De félek hogy izomszakadás!! 15/f


2011. ápr. 10. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs bevérezve, és rúgni is tudsz vele, csak meghúzódhatott. Borogasd, és pihentesd. Ne futkossál vele.
2011. ápr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha izomszakadás lenne, a fájdalom helyén, ill. pontosabban a combod belső részén, a közelítő csoport eredési és tapadási pontjainál, vagyis az ágyék felől és a térd felől érezni lehetne az "összeugrott" izmot, mert ha izom szakad, rend szerint az izomhas szakad. Ha nem érzel kidudorodást, nem valószínű az izomszakadás, egyébként ha az is lenne, pihentesd, nem kell próbálgatni. De pl. attól is függ, milyen a fájdalom jellege stb. Belehalni nem lehet, épp ezért nem értem, hogy jön ide a tüdő embólia?
2011. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az izomszakadástól illetve az után nem lehet tüdőembólíát kapni???
2011. ápr. 10. 17:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát önmagában ha az izom szakad el, annak a trombózishoz vagy embóliához semmi köze nincs. :) Rossz vérkeringés, besűrűsödött vér stb. esetében előfordulhat, hogy a vér az érpályán belül "megalvad", de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy az egész vérmennyiség, csak keletkezik egy pici vérrög az érfalon, ami idővel annyira gátolhatja a vér áramlását, hogy ott a vér nem tud tovább haladni, a lábnál a leggyakoribb, ez a trombózis. Ha ez a vérrög leszakad az érfalról, és a vér tovább áramoltatja, és máshol akad el, a hajszálerek hálózatában, így pl. a tüdőnél, akkor jön létre embólia, persze ez nem csak a tüdőben alakulhat ki. A trombózis még önmagában nem okoz halált, sőt, van, hogy az ember szinte észre sem veszi, de az embólia már veszélyes. De attól, hogy egy izmod elszakad, még nem jár feltétlenül együtt az artéria vagy véna szakadásával, azt azért megéreznéd, az picit komolyabb lenne... de még ha tegyük fel, egy igen nagy trauma következtében ér is szakadna, akkor sem embólia jönne létre a fentiek értelmében köze nem lenne hozzá. De nyugi, ha "csak" fájdalmat érzel, és az előző hsz-omban írt dudort nem tapintod, akkor nagy valószínűséggel csak meghúzódott. Az embóliát meg felejtsd el. :) Ez különben sem 15 éves fiataloknál jelentkezik...
2011. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De ezt egyébként honnan vetted, hogy tüdő embóliát kaphatsz tőle?
2011. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Üdv.nekem ugy 12éve épitkezésen leugrottan egy rámpáról és a bal lábszáramat felhuzta görcs a seggemig alig tudtam vissza rakni két kézzel hajlitottam vissa a lábam alábam nem tudtam ráálni azóta ugy fáj a vádli mint állat egy nagy dudor van belül a bal vádlimban és a fájdalom kisugárzik az achilles saroktól egészen a valagamig ez mi lehet? ödéma? trombozis? lassan már alig tudok járni.Az egész bal lábam fáj... ,Éjjel nappal fáj este ha lefekszem zsibbad, reggel ha felkelek fáj.Remélem nemvágják le....Ha levágják adnak helyette másikat?Lehetőleg olyatami nem fáj?
2014. júl. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!