Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Irtózok a legyektől, de előbb...

Irtózok a legyektől, de előbb láttam egyet a konyhában! Nem lesz baj ha nem nyúlok hozzá?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a legyektől, semmitől nem félek ennyire.


Azt hittem ebben az időben még nincsenek, de előbb láttam egyet a konyhában elrepülni!!! Sajnos nem sikerült elkapnom, órákig kerestem, de elbújt...


Ott a sok edény is tiszta is, koszos is. A szemetes is ott van, meg a gyümölcsök egy tálban...

Általában csak hétvégén jut idő mosogatni, hétközben mindenki későn ér haza. Rendes konyha sincs egyelőre, mert építkeztünk és most sok edénynek nincs szekrény csak le vannak rakva az asztalra.

És anyukám nagyon "lazán veszi" az ételt is kirakja egy tányérra és leteszi az asztalra. Hiába mondom, hogy nem szabad kinthagyni semmit sem, mert a légy egyből rászáll.

Szerinte a légy csak a húsra megy, pedig én láttam már vizes rongyot is beköpni, és tojást, bármit! Én se hittem volna el, ha nem látom...


Nagyon aggódom. A légy ugye nem csinálhatott nagy bajt? kitudja mióta van a házban...


Ugye másnál is előfordult már légy a lakásban???


Az mit tud amúgy csinálni? És ha beköp valamit akkor mi történik? Ha kikelnek azok a kis kukacok, akkor azok veszélyesek az emberre? Vagy mit csinál bent egy légy?


Kérlek ne nézzetek hülyének, csak rettegek a legyektől. Előre félek, jön a nyár hiába a szúnyogháló, úgyis bejönnek mindig...


Nálatok is vannak bent legyek néha? Hogy nem féltek tőle?

Rettenetesen félek, nekem jöhet egér, pók bármi, de a legyet nem bírom.


2009. febr. 27. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nem lesz, ne aggódj. Azoktól a kis kukacoktól nem kell tartanod, mert egyrészt csak bomlófélben levő ételekben tudnak megmaradni másrészt pedig ettem már olyan sonkát amiben már szépen megtelepedtek csak én 10 perc után vettem észre mit eszek. Beparáztam ezerrel, apám meg adott egy fél pohár pálinkát, hogy attól majd megdöglenek. Ez vagy 20 éve volt, azóta is köszönöm szépen, jól vagyok.
2009. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ne félj ennyire a legyektől, nem annyira ártalmasak. Van ennél sokkal ártalmasabb is.

Ha lepetézik valamenyil edényre észre lehet venni ha látsz a szemeddel.

Én a pókoktól félek ennyire, tök sötétben észre veszem, kilóméterekről, akármilyen kicsi. De gyilkos fajta pókról már hallottam, gyilkos légyről még nem.

Ez valami fóbia lehet nálunk....

Légy mindenkinél van, még ott is ahol van szúnyogháló az ablakon. Légybe még senki nem halt bele. .Pókba, kígyóba már igen....

2009. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok.


"Jó" ilyeneket olvasni, hogy mással mik történtek és mégsem lett baj. Ha én egyszer ilyet megettem volna biztos a pszichiátriára kerülök...


Én a pókoktól is félek :D de ha választanom kell inkább a pók, mint a légy. Én is észreveszem mindig mindenhol, és itt hatalmasak vannak.

Igen, valami fóbia lehet... jó lenne nem félni tőlük ennyire. Akkor talán hatékonyabban el tudnám őket kapni. Bár szerintem ez valahol természetes, hogy tartunk ezektől a "veszélyes" állatoktól.

2009. febr. 27. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű hogy légyfóbiád van.Lehet hülyén hangzik,de még zöldségfóbia is van!Én csak szimplán utálom őket.Nem mondom azt h ne félj tőle,ha már egyenesen rettegsz attól,mert nekem meg pókfóbiám van és nekem is akárki akármit mondhat,én rettegek tőle.Egész Európában sót szinte a világ minden részén vannak legyek!Nekem is sikerült már ennem olyan kaját ami már be volt köpve...:S egyenesen émelyegtem a tudattól...:S de ez már sok éve volt és még mindig itt vagyok.Valóban terjeszthetnek betegséget a legyek,de kicsi az esélye h elkapd!Ha légy beköp vmit akkor áltban lerak 100-120 kis petét ami 24 óra alatt kikel,felzabálják azt amibe vannak,bebábozódnak és mennek tovább.Ha vmit beköpött a légy azt észre lehet venni.nem lesz tőle semmi bajod.
2009. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is, utolsó válaszoló.


Már le sem megyek a konyhába, jó fogyókúra lesz, mert inkább kaja se kell, de én oda nem megyek le. :s

2009. febr. 27. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyira nem káros, de azért nem tesz jót. Mindre rászáll, legyen az az utcán egy állattetem vagy a lakásban egy alma.
2009. febr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!