Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fogszabályzóval lehet MRI...

Fogszabályzóval lehet MRI vizsgálatra menni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az MRI vizsgálatot csak úgy szabad elvégezni,ha nincs fém a testen,testben,mert bajt okoz.Inkább CT-re küldenek,ha indokolt.Beszélj a dokiddal.
2009. márc. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szólj az orvosodnak,hogy fogszabályzót viselsz.Kellemetlen,ha pont a vizsgálat előtt derül ki(ott egyébként mindenképp rákérdeznek).Az MRI egy mágneses rezonancia vizsgálat...szóval nem tanácsos semmilyen mágnesezhető fémet viselni.
2009. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
bajt okoz? konkrétan kitépi a szádból ! Láttam egy elég durva képet a neten, hogy vizsgálat közben bennt hagytak egy forgószéket a vizsgálóban, és több méterről berepült a gyűrűbe, nem tudom, hogy volt-e bennt ember, vagy csak próbaüzem volt.
2009. ápr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
2010. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ez az utolsó kép durva...én is MR-rel fogok dolgozni és tényleg képes erre.Ráadásul ha "rátapad" valami az ottaniaknak is kellemetlen,mert lehet,ha nagyobb tárgy akkor az egész berendezést ki kell teljesen kapcsolni,ami nem kis meló.
2010. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!