Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagy valószínűséggel hústövise...

Nagy valószínűséggel hústövisek vannak az államon. Mi ennek a rendes neve és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Hústövisek vannak az arcom egyik oldalán, vagyis azt gondolom talán azok. Nem tudom mik ezek, olyan bőrszínű kis tüskeszerű dolgok amik így kiállnak.


Régen volt párszor, hogy szemöldökcsipesszel lecsíptem, de az eléggé fájt és utána kis piros pötty is lett ott, mert vérzett. És gondolom ez nem egészséges, csipesszel babrálni :s


Elég sok van legalább 10 darab... nem régóta kb 1-2 éve jelentek meg. 19 éves lány vagyok.

Most van egy ami már elég nagy, azzal valamit csinálnom kéne, mert így csúnya nagyon sajnos :(

OLvastam itt, hogy cérnát kössek rá, hát én nem tudom, de az szerintem eléggé fájna. Ráadásul annyira nem nagy, hogy erre én szépen rá tudjak kötni egy cérnát!!! És az arcomnak azon a felén elég sok kis pici szemölcsszerűségem is lett, nem áll ki a bőrből, tehát sima lapos, csak csúnya...

Az egész nyakam is tele van ilyen ksi hústövisekkel vagy kis szemölcsökkel, amik kiállnak picit, néha a felső is beleakad és akkor eléggé kellemetlen, égő érzés.


De most ez a nagyobb zavar rettenetesen az arcomon!!

Kérlek, ha valaki tudja mi ennek a neve mondja meg.

Googlen hústövis néven semmit nem találtam róla, gondolom van ennek hivatalosabb neve is.


És mit lehet tenni? Nincs esetleg gyógyszertárban kapható krém ami eltünteti őket?


Nagyon el vagyok keseredve, mert fotómodellkeme kicsit és ez a képeken is meglátszik... és hiába sminkelek rá, akkor is látni... és félek, hogy csak rosszabb lesz :(

Bőrgyógyászhoz fordulhatok emiatt? Akkor egyből oda kell menni vagy előbb háziorvos?


A bőrgyógyász tud rajtam segíteni??? vagy már nincs semmi remény?


Nem tudom ez mennyit számít, de fehérbőrű vagyok, napra alig járok. Sok anyajegyem van. A bőröm szerintem nem érzékeny. Néha kicsit száraz, de van ahol zsíros, szerintem olyan normál.

Az arcomon mondjuk mitesszeres, és vegyes bőrű vagyok ott.


Köszönöm a segítséget, nagy szükségem lenne rá...


2009. febr. 17. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom egyre gondolunk-e, de hasonló nekem is van. Olyan az enyém, mintha egy anyajegyből kinőtt volna egy bors. Meg van egy kisebb, mindkettő a nyakamon.

Amúgy mindegy mid van, menj vele bőrgyógyászatra. Nálunk időpontot kell kérni, és amikor kérsz, kérdezd meg, kell-e beutaló. Mert ha kell, akkor háziorvoshoz is kell menned.

2009. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem nem ugyanarra gondolunk, de én értem mit mondasz, azt hiszem nekem van olyan is a nyakamon :DD

Rajtam kb minden előfordul már :(

Értem, köszi. Akkor csak nem úszom meg a bőrgyógyászt...

2009. febr. 17. 16:51
 3/5 pazsomb válasza:
Két miteszeres faszi beszélget
2016. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pazsomb válasza:
*két igénytelen faszi beszélget
2016. aug. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egy unatkozó bunkovics - aki nem én vagyok - az meg használhatatlan beszólogatós kommentekkel szórakoztatja magát...
2017. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!