Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hosszútávon lehet káros...

Mr. Zaccmester kérdése:

Hosszútávon lehet káros hatása ha mindennap reggel 5-6 óra körül fekszem le és délután 2-3 órakor kelek fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már körülbelül 1 éve élek így.

És néha olyasmit veszek észre magamon edzés mellett, mintha néha gyengülnék.

Pedig a 8 óra alvás megvan így is.

Szerintetek így nem igazán piheni ki magát a szervezetem? Vagy mennyire van jelentősége, hogy feltétlenül csak éjszaka lehet 8 órát aludni?

Előre is köszi a válaszokat!


2011. febr. 9. 02:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár nem írtad, hogy miért reggel fekszel le, de tételezzük föl, hogy éjszaka dolgozol.

Az emberi szervezet huszonnégy órás alvás-ébrenlét ritmus szerint működik, amit egy belső óra működtet. A belső óra működése ciklikusan befolyásolja a testhőmérséklet alakulását, a hormonműködéseket, a szívfrekvenciát és egyéb testi folyamatokat. Az éjszakai munka éppen azért veszélyes, mivel felborítja a szervezet belső órájának ritmusát. Ez azért fontos, mert a rák kialakulását gátló melatonin nevű hormon éjszaka, sötétben – tehát amikor alszunk – termelődik.A hormon külső pótlása lehetséges, de a szakértők szerint hosszú távon nem ajánlott, mivel tönkreteheti a természetes hormontermelés képességét. Mindemellett a pihentető alvás hiánya is fokozhatja a rák kockázatát. Azok az emberek ugyanis, akik éjjelenként dolgoznak, általában nem képesek arra, hogy kompletten megfordítsák az éj-nappal ciklusukat.

2011. febr. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Én már 6. éve éjjel( reggel) 3-kor fekszek le, és dél körül kelek. Közben remekül érzem magam. Lehet, hogy rákos vagyok már?
2011. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem... :S

Hát ez elég keményen hangzik... :D

Akkor mégis kb mettől-meddig lenne a normális alvás? Kb éjfélkor ha lefekszik az ember, és reggel 8-kor kel fel, az már normálisnak mondható?

2011. febr. 9. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Piroteca

Bocs, de a rákos dolgot nem kitaláltam, és azt biztosan te is tudod, hogy az emberek nem egyformák.

Van olyan dohányos, aki 90 évesen hal meg és olyan is, aki már 40 évesen.


Ha az IARC rákkeltőnek nyilvánítja az éjszakai műszakot, akkor egy kategóriába kerül például az anabolikus szteroidokkal, az ibolyántúli sugárzással és a dízelmotorok kipufogógázával. Továbbá sok millió emberre fog kihatni a decemberre várható döntés, hiszen becslések szerint a fejlett országok lakosságának mintegy 20 százaléka dolgozik éjszaka is.


Az éjszakai műszak a szakemberek szerint azért lehet rákkeltő, mert megbolygatja a szervezet bioritmusát, ezenkívül kialvatlansággal is jár, amitől az immunrendszer sebezhetővé válik, és kevésbé tud védekezni a rákos sejtek képződése ellen.

Bocs, nem akartam senkit felizgatni!

2011. febr. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bár teljesen laikus vagyok, de szerintem önmagában az is elég káros, ha gyengének érzed magad, azaz nem pihentet az alvás. Így nyilván nehezebben koncentrálsz, ami akár a tanulásban, munkában, autóvezetésben is rosszul sülhet el. Az ember szervezete arra van beprogramozva, hogy nappal "dolgozik", éjjel alszik. Persze vannak olyanok, akik ezt nem tehetik meg, de ha Te nem muszájból oldod meg így az alvást, akkor inkább változtass. Állítólag az éjfél előtti alvás a legpihentetőbb, de a jelenleginél az éjféltől 8-ig is sokkal jobb lenne, kevésbé éreznéd magad fáradtnak.
2012. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!