Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyomorideget hogy lehetne...

Gyomorideget hogy lehetne megszüntetni?

Figyelt kérdés
Valószinü hogy szorongás miatt van,mostanában elég sürün előfordul.Mit tudok tenni ellene?Betegségektől való félelem miatt vagyok szorongós.Vannak jó napjaim,de van hogy már reggel beleáll a gyomorideg a gyomromba,pl ma is.
2011. jan. 26. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak növényi eredetű nyugtatók,vagy kedély javítók. Szedj ilyet! Ha ettől sem enyhül,menj el orvoshoz,és ír fel valamit!
2011. jan. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elöször is olyan, hogy gyomorideg nincs, csak gyomor IDEGESSÉG - de ezt csak infoként irtam.


Segiteni csak az fog, ha kevésbé leszel feszült, meg rendesen eszel. Gyomoridegesség esetén a kávé, erös fekete tea, összes alkohol, dohányzás tilos, mert ezek mind ingerlik a gyomrot.

Reggel felkeléskor igyál egy pohár tejet, és csak fél óra-óra múlva reggelizz rendesen. Ez azt jelenti, hogy leülsz a kaja mellé, és kényyelmesen eszel, nem kapkodva. (Persze ehhez fel kell kelni legalább fél órával elöbb - de ha utána nem fáj a gyomrod, akkor megéri.) Ez csak szokás kérdése, ha eddig nem reggeliztél, (amit feltételezek) akkor eleinte csak pár falatot egyél, de feltétlen hagyj rá idöt magadnak.

Az általános szorongás ellen az autogén tréning segit, ezt illeszd be a napi programodba (elalvás elött mindenképpen megy). Ha betegségek miatt vannak félelmeid, akkor menj orvoshoz és egyrészt kérj felvilágosítást, másrészt egy pszichológus meg tudja ezeket a félelmeket szüntetni.

2011. jan. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Voltam már orvosnál,eddig minden rendben volt.Csináltak egy labort,holnap lesz meg az eredménye,emiatt vagyok ideges,hogy jó lesz e?Pár hónapja tört ez rám,ez a félelem.De mondom vannak jó napok,és vannak mikor előjön:-(
2011. jan. 26. 08:24
 4/4 Sündi válasza:

Az idegesség nem fogja megmásítani a laboreredményt.

Ha szívátültetést,agyműtétet végre tudnak hajtani,ezzel is megbirkózik az orvostudomány,ne aggódj! :)

Kerüld még a fűszeres ételeket és kösd le magad,akkor nem lesz időd a problémákra.

2011. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!