Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Minek hivjak magyarul es...

Minek hivjak magyarul es orvosilag ezt a viselkedesi "format" -tik- amikor akarat nelkül bizonyos mozgasokat vegez az illetö?

Figyelt kérdés
legtöbbször stresszelt allapotban,TV-nezeskor,videojatek közben az ikreim :huzogatjak a vallukat,külön forgatja a lapockajat,az orrat felhuzogatja,a szemet kidüllesztve forgatja. A 9 eves ikreim csinaljak,allitolag örökölhetö(az apjuknal is van hasonlo)a pszihologus nem mondott semmi hasznalhatot,csok azt hogy ne szoljak rajuk amikor csinaljak.egyebkent nincs gond,de neha nagyon feltünö(ciki)pl.a buszon .Mi lesz a kamaszkorban?
2009. jan. 22. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem igazán van magyar neve, illetve ez a magyar neve. Találtam egy honlapot, hátha itt is találsz használható infót illetve kérdezni is lehet ott.


[link]

2009. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia, nekem is volt gyerekkoromban, és elmúlt kamaszkoromra. és valóban örökölhető, én apámnak is volt.
2009. jan. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia! ezt a viselkedési formàt magyarul " tikkelésnek" hivjuk :)

mivel gyerkocokrol van szo, létezik az un " Tourette-szindroma", ez kifejezetten fiatal korban jon elo. google on keress rà, elég komplex betegség ( vagy inkàbb àllapot) , sok esetben semmilyen kezelést nem igényel, feltéve, ha a mindennapi életvitelben nem zavarja az adott egyént :)

2009. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fiamnál is hasolóan kezdődött, bár ő hangokat is ad, vagyis vokális ticje is van. A budakeszi Vadaspark kórházban végeznek erre irányuló vizsgálatot, ott kiderülhet hogy Tourette szindrómáról van-e szó, vagy valami más.
2009. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi,pont erröl van szo.sikerült mindent megtalalnom.
2009. jan. 23. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!