Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Honnan tudjam, hogy miért...

Honnan tudjam, hogy miért vagyok ilyen kövér? Mi a nevük azoknak a hormonális problémákak, amitől hízik az ember?

Figyelt kérdés

Mi a nevük azoknak a hormonális problémákak, amitől hízik az ember?


Nem értem, miért vagyok 15-20 kilóval az átlag fölött.(80kg/172cm, 17/L)

Ugyanannyit étkezem mint a többiek, nem zsírosat, édességből sem eszem sokkal többet, és nem mozgok kevesebbet sem.Rendesen minden nap van székletem (tehát az emésztésem sem olyan lassú)

Esetleg hormon problémákra tudok gyanakodni, bár a maenstruációm teljesen normális (nem tudom hogy ez számít-e?)


2010. dec. 2. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan vészes a túlsúlyod, mint ahogy az gondolod. Sajnos nem vagyunk egyformák, ugynanolyan aktivitás és tápanyagbevitel mellett is óriási különbség lehet két ember testalkata között. 73-74 kilóig a kalkulátorok normálnak írják a súlyodat, szóval csak egy kis pluszról van szó. Én egyáltalán nem gondolnék hormonporblémára, főleg, ha rendben van a vérzésed, így szinte kizárt. Annyiről van csak szó, hogy neked jobban oda kell figyelned az étkezésedre, mint másnak.
2010. dec. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

15:03-as: "Én egyáltalán nem gondolnék hormonporblémára, főleg, ha rendben van a vérzésed, így szinte kizárt." Ebböl látszik, hogy fogalmad sincs arról, hogy miröl is van szó! Ugyanis attól, hogy a vérzése rendben van, még másfajta hormonokkal lehet probléma (NEM CSAK nemi hormonok vannak), pl. pajzsmirigy-rendellenesség, cukorbetegség.


A kérdésre: azt, hogy esetleg hormonális okokból hízol-e, igy nem lehet eldönteni, ha ilyen gyanud van, akkor menj el a háziorvosodhoz és kérj beutalót kivizsgálásra.

2010. dec. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

1. szerintem nem is vagy kövér

2. én 21 éves vagyok,és több,mint 100 kg,és nagyon sok vizsgálaton átestem már,mindent megnéztek,h miért vagyok ennyire túlsúlyos,és a fájdalmon kívül semmi nem történt,semmit nem találtak

2010. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én 13 vagyok, és 83 kg.

:'(

(173-4 cm)

2010. dec. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

15:07-es, pontosan arról van szó, hogy az egész hormonrendszer és a menstruációs ciklus szoros összefüggésben áll egymással, nem választhatók el egymástól a nemi működés és az egyéb hormonális tevékenységek! Akár a pajzsmiriggyel van gond, akár az inzulinnal, az nagy valószínűség szerint meg fog mutatkozni a menstruációs cikluson is, mivel az annyira érzékenyen szabályozott rendszer. Én ezért gondolom, hogy 99%, hogy nincs hormonális problémája. Ha hormonbajról lenne szó, akkor nem 6-10 kiló feleslegről lenne szó, hanem sokkal többről. Abban természetesen egyetértek, hogy a kételyek eloszlatása miatt érdemes egy komplex vérképet csináltatni hormonvizsgálattal.


(Első voltam.)


26/N

2010. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:11

Akkor meggondolandó elmenjek-e..


Talán az elsőnek lesz igaza, hogy én alapból ilyen vagyok, nem tehetek semmit, sokkal többet kell mozognom, mint másoknak, de még úgysem leszek olyan..:(

Most 12.-es vagyok, és voltunk orvosi vizsgálaton, 9.óta 10 kiló jött rám, és 1cm sem nőttem:(


Bár egyáltalán nem tesizunk tesi órákon, az osztálytársaim mégsem ilyenek, pedig nem sportolnak külön. kb ott a szoba bicikli, ami nem is működik rendesen, aztán tekerj, vagy vannak súlyzók, kimegy a tanár és azt csinálunk amit akarunk, a kötelező futásokat úgy futjuk, hogy 2X 1km (nem ugyanazon az órán, hanem másikon a másik kilométert, és azt adjuk össze) év közbe nem is futunk csak úgy, ha nincs mérés. Ha nem hozol cuccot, mindig elfelejti beírni a kis egyeset, amiből 2 egy nagy, így sose gyűlik össze, ráadásul félévkor nullázódik.

Általánosban mindig futottunk 2 kilmóétert minden óra elején, játszottunk a tornatermen kosarat, kézit, floorball-t, ebben a suliban semmilyen csapatjátékot nem játszunk, néha röpi, de az sem valami megmozgató sport. Sose csinálunk bemelegítéseket még egyik órán sem csináltunk. Talán a legmegmozgatóbb edzés a tesiken, amikor jó idő van, kimegyünk tollasozni, télen meg pin-pong.

Amikor általánosba jártam minden vágyam volt, hogy ne legyen tesi, minek van tesi, hogy izzadtan menjünk órákra? Minden vágyam egy olyan tesi óra volt, mint amilyenek most vannak. Nem értettem, de nagyon-nagyon sokat számít, és szívesen tesiznék olyan ütemben, mint régen!

Ezt írom a 13 éves lánynak is, hogy használja ki, amíg mozoghat iskolai keretek között!

2010. dec. 2. 16:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. A te problémád rém egyszerű. Itt nincs semmi hormonális probléma, ha az lenne, akkor sokkal durvább súlyproblémáid lennének. Az átlagnál nyílván kicsit lassabb az anyagcseréd, valamint túl keveset mozogsz.

Ahhoz, hogy mozogni tudj, nem kell tesióra nem kell semmi, csak a két lábad, vagy mondjuk egy bicikli. Tessék elkezdeni rendszeresen sportolni, nem sírni kell, hogy jajj kövér vagyok. Neked peched van, a normális alakhoz többet kell mozognod, mint másoknak.

Javaslom, hogy hetente kétszer fussál mondjuk egy olyan öt kilómétert. Persze nem kell egyből ennyivel kezdeni, lehet először csak egy, aztán amikor kezdesz edzettebb lenni egy kicsit több aztán még egy kicsit. Ha nem szeretnél futni, akkor keress egy közeli uszodát és vegyél uszodabérletet. Ha ez sem tetszik, akkor biciklizz, vagy spinningelj, vagy ott az aerobik is....

Magyarul MOZOGJ RENDSZERESEN.

2010. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy én sem mozgok annyit, mint amenniyt kéne(le szoktam járni futni, de inkább biciglizni, ahogy az időm kiadja) Azért rossz, hogy ilyen a tesi, mert íg elmegy 2 hasznos óra az életemből, sokszor 7 órám van, haza érek legjobb esetben fél3-ra,utána ebéd, meg minden, akkor még azért tanuljak is valamit..Nem jut túl sok időm rá, főleg így érettségi előtt a tételekkel nyaggatnak, de idő amennyi jut általában azt kihasználom.
2010. dec. 2. 18:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Agora sikerült lefogyni keines lereezö? Most ram is visszaszaladtk a Kilo, ugyhogy ujra dieta
2017. jún. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!