Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A 14 éves öcsémnek undorító,...

A 14 éves öcsémnek undorító, büdös, lábszaga van. Ez mitől lehet ha nem gomba okozza? Sprandi cipő okozhat ilyet?

Figyelt kérdés

Panellakásban lakunk, kicsi előszoba van és rendszerint ott vesszük le a cipőnket. Ha az öcsém jön suliból szintén ott veszi le és az a baj amilyen közel a konyha, eláraszt mindent az a büdös lábszag. Olyankor ha ennék, tuti elhánynám magam. A szobámba csukott ajtó mellett is bejön valamennyire, és légfrissítőt is használok már. A cipője meg halál büdös, légmentesen záródó kukazsákba csomagolja, ennyit megtesz, mert nem akarja, hogy kihaljunk tőle. Elvileg nem bőrgomba, de ha nem az akkor mitől lehet ilyen lábszagú?

Nekem lány létemre még sosem volt lábszagom vagy ha volt is, alig érezhető, de semmiképp sem ilyen halál büdös mint az övé. A szobájába mindig nyitva az ablak, még a hidegben is és néha már fázom, mert hűti ki a lakást. Anyu dolgozik, ő nem foglalkozik ezzel, mintha nem is érezné, őt nem érdekli. Szerinte 14 évesen már megtanulta mi a higiénia, de hiába mossa, csak egyre büdösebb. A cipő is okozhat ilyet nem? Jelenleg sprandit hord.



tegnap 21:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak rossz anyagú cipők, mint zokniban is, lehet az a baj az ilyen valóban műszálas dolgok sokkal jobbam büdösödnek, de lehet egy mosás után elmúlik a hatása, lehet vmilyen gyártói sanyagmaradéktól. Ha nagyon para, egy lábas lobogób, ecetes sós vízbe dobjátok egy fél órára kavargatás mellett. xD

A szódabikarbóna teljesen működhet amúgy, vastagon behintitek, aztán mondjuk fél nap állás után, beáztatjátok meleg vízbe nyomtok bele egy kis tusfürdőt, az megillatosítja és jól kiőblíted lecsöpögteted. =)

ma 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A zoknik ne legyenek műszálasak, és öblítő helyett pici ecettel mossátok. Legyen a srácnak két cipője. Ha megbízható a lakóközösség, az ajtón kívül szellőzzön, és csak másnaponta vegye fel ugyanazt.
ma 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ajtóra kívül, ablak nélküli folyosóra ne tegye, mert megtelik a folyosó a hullaszaggal. Akármilyen megbízható szomszéd, nem akarja szagolni!

Tudom miről beszélek, mert a mellettem lakó kirakta az ajtójuk eléna tini fia büdös cipőjét, tikogtam amíg megkaptam a kulcsaim!

Annyi esze nem volt, hogy kitegye az erkélyre, ahol szellőzhet!

Amúgy megsúgom, hogy meglepődve olvasom, hogy egyesek írják, hogy az extra bőrkeményedés miatt tud büdösödni a láb, nekem ha volt is ilyen, sose rohadt be a lábam, igaz sose volt büdös a lábam. Azt hiszem az is egy hajlam, mint írtam volt, a láb extrém büdösödése, genetikailag más az izzadtság összetétele, nem tudom, de a lenőtt körmök és bőrkeményedés vagy extra elhalt bőr nem járul hozzá a lábszaghoz.

Nekem emiatt sose volt büdös.

Az ecet viszont valóban segíthet én azzal szedem ki az izzadtságszagot a ruháimból, plusz gombaölő is.

Kéne bőrgyógyász is neki.

De mikor egy cipő ilyen állapotban van, ki kell dobni, sajnálom, ha nincs pénz ennyire sem!

ma 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!