Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szív gond lehet?

Szív gond lehet?

Figyelt kérdés
42 éves, sovány nő vagyok. A vérnyomásom mindig alacsony szokott lenni. Az utóbbi egy hónapban viszont a pulzusom felmegy 123-ra is, de az átlag a 100. Gyakran érzem úgy, hogy gyaloglás/lépcsőn felfelè menet szédülök, gyenge leszek, a szívem pedig kiesik a helyéről, lezsibbadok.(kezem újjai) Az utóbbi időben azt is észrevettem, hogy a testhőm leesik 36 alá, és akkor a talpam kezd iszonyat izzadni, szédülök és zsibbadok. Ez a zsibbadás a kézújjaimat érinti. Ezek lehetnek valami szív gond miatt, vagy más irányba induljak orvosilag?
tegnap 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha háziorvoshoz elmész és elmondod a panaszaid, akkor lehet csinál egy ekg-t meg elküld laborba, aztán ha úgy látja akkor tovább küld kardiológiára. Bár én csak 24 éves vagyok de ugyanezek a tüneteim voltak, elmentem háziorvoshoz, megcsinálta az ekg-t azon szerencsére semmi kórosat nem látott, utána volt egy vérvétel, abból derült ki, hogy vashiányos vérszegény vagyok, kaptam rá gyógyszert azóta megszűntek a tünetek.
tegnap 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, erre nem gondoltam, azt hittem valami változókori dolog.
tegnap 11:46
 3/5 anonim válasza:

Az alacsony vérnyomás gyakran párosul magas pulzussal a test így 'kompenzál'

Minden esetre menj el a háziorvosodhoz aki kizárja a szívproblémát

tegnap 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as eddig sosem volt magas a pulzusom az alacsony vérnyomás mellett.
tegnap 14:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Alkatom, korom hasonló. Ugyanezek a tünetek.

96-100 volt a pulzusom, mig nem kezdtem el sportolni. 200 méter gyors séta után összeakartam esni, nem kaptam levegöt. Nekem is vashiányom volt, azaz még mindig van. De szedem a vasat és hétröl hétre jobban érzem magam. A sport is segitett. Ma már 83-86 a nyugalmi pulzusom, de még lejjebb akarom vinni 80 alá. Mozgok tovább.

ma 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!