Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok aludni, mit...

Miért nem tudok aludni, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Világ életemben jó alvó voltam, időben lefeküdtem, becsuktam a szemem, elaludtam és csak reggel ébredtem fel.

Most pedig rendszeresen az van, hogy nem tudok igazán mélyen aludni, ugyanúgy időben fekszem (fél 11 körül), fáradtnak érzem magam, elalszom, de hajnalban valamikor felébredek és egy darabig nem is tudok rendesen visszaaludni, csak fekszem az ágyban, de volt, hogy elővettem a telefont is, mert már nem tudtam mit kezdeni magammal. Ez múlt éjjel volt, fél 4 körül ébredtem fel és hajnali 5-ig fent is voltam, telefonoztam, utána valahogy el tudtam aludni, 8 után keltem. Ezért néha problémás még a reggel 9-kor kezdődő órámra is felkelni 7:30-kor, ami amúgy nem lenne késő, de hajnalban felébredek és miután visszaalszom, pont akkor tudok a legjobban aludni.

Nem csinálok semmit sem másképp az életemben, nem szedek gyógyszert, nem pörgetem fel magam lefekvés előtt, nem közvetlen lefekvés előtt eszem, főleg nem nehezet és kifejezetten stresszesnek sem érzem magam.

Sokszor, gondolom emiatt is, délután ismét rámjön a fáradság olyan 2-4 óra között, sokszor ha éppen otthon vagyok és tudok, akkor le is dőlök egy fél órára (ekkor tudok aludni). Reggelente pedig nem frissen, kipihenten kelek, hanem kb azt sem tudom hol vagyok.

Most is leültem, hogy tanulni kéne, de csak bámulok ki magamból mint egy zombi, mert megint rámjött az álmosság.


21L



tegnap 14:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Szundizz egy kicsit, ha álmos vagy. :)

Ha felébredsz éjszaka nem szabad megnézni az órát, megfordulhatsz és máris folytasd az alvást. Ha ki kell menned pisilni, azt is félig alvás közben csináld, csak gyenge fény mellett, különben "kimegy az álom a szemedből" ahogy mondani szokták.

tegnap 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!