Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vértesztben a glükóz jelenti...

Vértesztben a glükóz jelenti a cukrot?

Figyelt kérdés

Glükóz (éhgyomri,0 perces vércukor) - plazma - 5.2


Ez azt jelenti nem vagyok cukorbeteg? nutellát eszek magába, kólát iszok minden nap, stb.



tegnap 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
ez jó érték de állj le ha jót akarsz!
tegnap 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az éhgyomri glükóz (=vércukor) az csak egy jellemző értéke a cukoranyagcserének, inzulinrezisztencia vagy akár cukorbetegség is kialakulhat úgy, hogy az éhgyomri vércukor normális, és a kórós értékek csak a cukorterhelésen jelennek meg.


Nutella, kóla, más magas cukortartalmú vagy magas glikémiás indexű ételek rendszeres nagymennyiségű fogyasztása könnyen vezethet cukorbetegséghez, küönösen hamar akkor, ha ezt a tévé vagy számítógép előtt ülve teszi az illető.

tegnap 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

36 vagyok, megmondom őszintén azt hittem már ezer éve cukros vagyok és nem mertem vele foglalkozni


Van, hogy 2 nap alatt bevágok egy üveg nutellát


lehet, hogy rossz a teszt? mondjuk előtte pár napig nem ettem annyi cukrot attól még kimutatja?

tegnap 22:40
 4/6 A kérdező kommentje:

#2


akkor milyen tesztet csináljak ami pontosan kimutatja a vércukorszintet?

tegnap 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Beutal a háziorvos vérvételre. Bár nekem endokrinológus adott beutalót OGTT-re.
tegnap 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legjobb a terheléses cukor és inzulin vizsgálat. Sajna erre nem tud háziorvos beutalni, ő csak terheléses cukor (glükóz) vizsgálatot tud. Az inzulint azt nem. Azért, mert az inzulin görbe előbb jelzi, ha baj van, mint a cukor görbe. olyankor még sokszor lehet diétával megfordítani a dolgot és nem gyógyszerezni.
ma 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!