Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire utal ez a cukorterlelés...

Mire utal ez a cukorterlelés eredmény?

Figyelt kérdés

Aki jártas a témában leírná a véleményét? 2 hét múlva kaptam időpontot a doki hoz viszont szerintem nagyon nem jó az eredmény.


Glükóz ujjbegyből 7,2


Glükóz 0- 6,3

Glükóz 60- 11,4

Glükóz 120- 7,1


Inzulin 0- 13,7

Inzulin 60- 160,3

Inzulin 120- 109,2


Homa index 3,83



ma 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Prediabetes (ifg).
ma 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Arra utal, hogy hülye volt, aki csinálta, mert 7-es éhgyomri felett nem terhelünk.
ma 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nagyon nem jó, ez már IR, vagy annak tűnik, kezelendő szerintem. Bár jó lenne tudni pl., hogy nő vagy-e, pl van-e terhesség, PCOS, stb.
ma 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem se csinálták meg a terhelést, mert ujjbegyből 7.4 volt, pedig a vérben csak 6.3.
ma 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az éhhomi 6.3 a 120 perces meg 7.1 az nem gáz, mert a 120 percesnek 7.8 alatt kell lennie. A mi laborunkban 6.4- ig jó az éhhomi.
ma 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet ott csináltak vénából is, mert amint látszik a 0 percesnél lehet eltérés.
ma 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A vizsgálatot azért csinálták meg mert ez már a második nekifutás volt. Első alkalommal is magas volt az új becsben miért vércukorszintem. Ekkor néztek hemoglobin a1C értékét ami 5,4 lett. Azt mondták ha ez az érték hat alatti akkor el lehet végezni a cukorterhelést. Egyébként nő Vagyok, 30 éves van két gyerekem. PCOS betegségről nem tudok, lehetséges cukorbetegség miatt Kezdtek el kivizsgálni.
ma 11:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!