Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pajzsmirigy alulmukodes/tulmuk...

Pajzsmirigy alulmukodes/tulmukodes Eseten mi a teendo? Ez komoly betegseg?

Figyelt kérdés
Most lesz belole vervetelem, egyaltalan nem ertek ehhez a "betegseghez" kivancsi lennek mi a teendo ha valamelyik diagnozis fentall.
tegnap 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem alulműködik. Beállították a gyógyszeadagomat, naponta 1x kell bevennem. Eleinte 3 havonta volt ellenőző laborvizsgálat (vérvétel), majd félévente, most már elég évente.

Akinek túlműködik az nehezebb eset. Lehet, hogy hormontermelő göb van benne. Azt ha lehet gyógyszerrel befolyásolják, ha az eredménytelen, akkor műtét lesz.

Milyen tüneteid vannak?

tegnap 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Volt nyaki uh, nem lattak gobot.

Neked volt nyaki uh? Mert a pm-le lett merve, mekkora ezalapjan lehet kovetkeztetni tul-vagy alul mukodik?

tegnap 18:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Volt, de még 1990-ben, azóta sok minden változott.

Milyen tünetek miatt vizsgálnak? Abból hamarabb sejthető, hogy alul-, vagy túlműködik-e.

tegnap 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nincsenek tuneteim, csak a nyaki uh tovabb kuldott endrohoz mert szerinte pm problemam van

De nincs semmi tunetem..

tegnap 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi tüneted, miért voltál uh-n?
tegnap 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A haziorvosom nem a pajzsmirigyemnel, a gegemnel kitapintott valami "zsircsomot" ami nincs is. Ezzel kinevetett az orvos..

Viszont tovabb kuldott endro, beszeltem az ottani orvossal akinek szorol szora a leletem diktaltam, "echoszegeny terulet" volt a leletbe mondta ez arra utal a pm-el van gond vervetel majd eldonti bajom e van pm-el alul vagy tulmukodik es majd ugy ir gyogyszert ha kell.

Szoval nekem ez nagyon idegen, azert is volt a kerdesem

tegnap 18:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy nehéz tornagyakorlat után csomó jelent meg a gégém mellett, ott volt már régebben csak addig nem látszott. Akkor kezdődött a kivizsgálás.

A légcsövemet nyomta a pajzsmirigyben levő csomó/daganat, azért kellett a pajzsmirigyem egy részét eltávolítani. Ezután kb 20 évvel később már nem termelt elég hormont a megcsonkított pajzsmirigy, akkor kaptam hormonpótlásra gyógyszert. Semmi gond nincs vele. Ez a strúma nevű betegség, pajzsmirigy megnagyobbodás, sok embernek van MO-n csak nem is tudnak róla. Majd kiderül neked az van-e. Írd majd meg, hogy mi lett a vizsgálat eredménye.

tegnap 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jellemzően nem vezet halálhoz.
tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!