Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomással lehet...

Alacsony vérnyomással lehet kezdeni valamit?

Figyelt kérdés

Mindig alacsony volt, de mostanában 100 alá is beesik, pedig azt mondják a korral inkább nő, mint csökken a vérnyomás. Gyakran fáradt vagyok, néha szédülök is.

Kávét iszok napi 1-2 alkalommal és heti egyszer sportolok, tudom többször kellene, de munka és család mellett jelenleg nincs rá több időm.

Lehet ezzel valamit kezdeni?


32/n


tegnap 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól méred a vérnyomásod? Mindig ugyanazon a felkaron? 5 perc fekvés után és nem sport után? Naponta azonos időpontokban?


Teljes kivizsgálás szükséges.


Valószínűleg csak tünet, az oka más. Például hormonális betegség, pajzsmirigy gond, mellékvese gond stb. stb.


Nekem sajnos mellékvese okozza, szintén 32 éves nő vagyok, de lehet, hogy neked más, nem lehet kivizsgálás nélkül tudni.


Teljes vérkép kell, első körben háziorvos és endokrinológus. Hormonok, pajzsmirigy értékek, kortizol, vércukor stb.

Utána lehet továbbmenni, ha szükséges, akár kardiológus stb.

tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, így mérem, bár azért nem mindig azonos időpontban, de általában estefelé.

Háziorvosnál voltam, ő általános laborra küldött, ott minden érték jó volt. A hormonokat viszont nem nézték egy ideje, köszönöm a tippet!

tegnap 21:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!