Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ért valaki ehhez? Nem lesz...

Ért valaki ehhez? Nem lesz semmi bajom tőle? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. Eddig naponta 1 tabletta Bisoprolol Sandoz 10mgot szedtem.. de mivel 12 éve szedem gyengült a hatása.. így emelt rajta az orvos. Estére írt 5mg os Bisoprolol ratiopharmot. Nem lesz bajom így hogy a reggeli Sandozos az esti pedig ratiopharmos?


Azért írta így mert a Bisoprolol Sandozból az 5mgos nem megy közgyógyra csak a 10mgos... Így a reggeli 10mg sandozos ugye KOZGYÓGYOs. Az esti pedig azért ratiopharmos mert az 5mgból csak a ratiopharm megy közgyógyra a Sandoz nem.


Tehát :

R:1 BISOPROLOL SANDOZ 10mg

E:1 BISOPROLOL ratiopharm 5mg



Bocsi a rossz fogalmazásért a túlmagyarazasert de akkor ez így jo? Nem lesz bajom hogy a reggeli Sandozos az esti Bisoprolol meg ratiopharmos? Mert ugye estére is Sandozos kellet volna de abból az 5mgos nem megy közgyógyra csak a ratiopharm


tegnap 19:45
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem miért kell variálni, bár szakértő nem vagyok. Egy ujjmozdulattal el lehet felezni a Bisoprolol-Sandoz 10mg-osat is, az 5mg-osat is, a tabletta úgy van kialakítva, ez egyébként piktogrammal benne van a tájékoztatóban is, vagy gyógyszerfelezővel, de azt nem tudom, ezt az orvosod tudja mit hogy tud felírni. Bajod abból nem lesz, ha 2 félét ír fel, az én tapasztalatom, hogy a Ratiopharm fele annyira nem hatásos, mint a Sandoz, ha nekem az adagot fel kellene emelni 15mg-ra, akkor inkább mást próbálnék ki, a Ratiopharm-ot szedtem, de nem volt jó és azt tuti nem választanám sosem. Egyébként meg úgy tudom, hogy a Ratiopharm rajta van a helyettesítő listán, tehát a gyógyszertárban elvileg Sandozt is lehet kérni ehelyett, csak az adag egyezzen meg felírásnál.
tegnap 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!