Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » SZERINTETEK VAN EHHEZ JOGA...

SZERINTETEK VAN EHHEZ JOGA EGY BOLTI ELADÓNAK? (bővebben)

Figyelt kérdés
Ma történt a Pimkie- ben. Vásárolgatni voltam ma és benéztem a Pimkiebe is. Bevittem próbálni 2 felsőt,és 1 csizmát. Egyik sem lett jó, így hát mind3 terméket lettem az eladónak aki a próbafülkék előtt akasztgatta a fogasra a ruhákat. Már kiértem a boltból, amikor utánnam futott az eladó. Flegmán megkért hogy mutassam neki a táskám, mert h állítólag szerinte egyel több ruhát vittem be mint amit kihoztam. Mivel nem loptam semmit megmutattam neki..A kezemben volt egy h&m-es szatyor,mivel korábban ott vásároltam. Még azt is átkutatta. Az lenne a kérdésem hogy egy eladó megteheti ezt, a bolt területén kívűl?? pláne ha be sem csipogtam
2013. szept. 22. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Szia! :)

Gazdaságtant és gazdasági jogot tanultam 5 évig és bátran mondom hogy NEM! teheti meg :)

Mivel neki is kelett volna a boltban található cédulákból egyet adni (tudod hogy hány ruhát vittél be) majd kifelé jövet ezt odaadni neki és úgy lerakni a ruhákat. Természetesen az hogy a bolton kívül kutatott át, ez törvény ellenes, hiszen ha most akár csak egy szempillaspirál tűnt volna el a táskádból, még ő üthetné meg a bokáját, illetve rágalmazásért feljelenthetnéd, hiszen bolton kívül történt.

2013. szept. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 supra01 ***** válasza:

Mindegy, hogy megteheti-e vagy sem.

Nem nagy ügy, neki ez a feladata, és valamiért gyanús voltál neki, ennyi. Nem kell ezt úgy felfújni. Örülj neki, hogy ilyen, mert legalább több tolvajt elkap, mint akit nem érdekel semmi.

2013. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem nyúlhat a cuccaidhoz, semmiképp. Te kipakolsz mindent, ő megnézi. Elvileg nem is érhet hozzád, nem alázhat meg mások előtt. Tehát meg kellett volna téged kérni, hogy menj be vele az üzlet hátsó helységébe, és ott ellenőrizhetett volna. Én seggbe rúgtam volna.
2013. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát végül is megteheti mert ez a dolga, de elég megalázó hogy ilyeneket feltételeznek. Velem a Rossmannban volt ilyen hogy nem csipogtam be de átkutatott meg végigpipálta a blokkon hogy minden stimmel-e...
2013. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Max. belenézhet ha megengeded, de nem kutathat át a nyílt utcán (vagy plázában) a bolt előtt. Mondd neki legközelebb, hogy hívjon rendőrt, ha lopásra gyanakszik.
2013. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 pinkpancser ***** válasza:
Árkádban (boltot nem írok) volt velem hasonló. Biztonsági őr jött, hogy akkor most átkutatja a cuccaimat, mert szerinte loptam. Megemlítettem, hogy inkább hívjon rendőrt, legalább gyorsabban fel tud jelenteni ha igaza van. Elővette a telefont, elkezdett tárcsázni és mondtam, hogy majd kérdezzen rá, mit jelent a hamis vád... És már tette is le a telefont.
2013. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A protokoll szerint meg kellett volna kérnie, hogy menj vissza az üzletbe és mutasd meg neki a cuccaidat. Ehhez van joga, ha nem teszed, rendőrt hívhat.
2013. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!