Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » TAJ számom barna. Így nem...

TAJ számom barna. Így nem csinálhatja meg az orvos az alkalmasságit a jogosítványhoz?

Figyelt kérdés

Az orvos azt mondta hogy barna a TAJ szám és ezzel nem tud mit kezdeni. Eddig még csak halott embereknél találkozott ezzel.


Nem EU-s országban lakom így kijelentkeztem a magyar lakcímemről,igy a TAJ barna lett ami azt jelenti hogy nem vagyok jogosult ellátásra.

Mikor hazalátogatok akkor szoktam vezetni autót viszont most lejárt a jogsim és újítani szeretném.


szept. 9. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
És ahol élsz, ott nincs jogsid?
szept. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Med_fet_ati ***** válasza:

Szerintem itt nem nézik, ez egy térítéses szolgáltatás.

Akár egy olyan üzemorvos is megcsinálja neked, akinek szintén nincs OEP támogatása.

szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megcsinálja, kifizeted és annyi.
szept. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kint nem vezetek
szept. 9. 11:39
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Megcsinálja, ha kifizetsz mindent. Azt nem értem, hülyeség, hogy nem találkozott ezzel még, azért manapság sajnos nem ritka.
szept. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha csak a lakcímedről jelentkeztél ki, az a TB-t nem érinti. Ugyanúgy elvárja a havi fizetését.



A barna TAJ-szám


A „barna” szín azt jelenti, hogy a TAJ-szám érvénytelen. Ennek több oka is lehet. Amennyiben a magánszemély minimum 6 hónapja nem fizeti meg maga után az egészségügyi szolgáltatási járulékot, abban az esetben a NAV járulékfizetési hátralékról értesíti a NEAK-ot és a NEAK érvényteleníti a TAJ-számot. Ebben az esetben a beteg egészségügyi szolgáltatást térítésmentesen nem vehet igénybe.


A TAJ-szám érvényességének visszaállítása a tartozás megfizetését vagy a tartozásra vonatkozóan a NAV-nál előterjesztett fizetési kedvezmény engedélyezését követően történik.


Fontos megemlíteni, hogy a tartozás utólagos megfizetése nem eredményez visszamenőleges érvényességet. Ez azért fontos, mert a „barna” jelzés időtartama alatt idénybe vett egészségügyi szolgáltatások díj a hátralékos személy köteles megfizetni.


Egyéb okból is kaphat „barna” lámpát a lekérdezett TAJ-szám, melynek jelentése: „TAJ egyéb okból érvénytelen”. Barna jelzés esetén az egészségügyi szolgáltatások csak térítés megfizetése mellett vehetőek igénybe.

szept. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egy fizetős szolgáltatás,ehhez nem kell taj kártya.
szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Háziorvos vagyok, bőven meg lehet barna TAJal csinálni hiszen ez egy teljesen fizetős szolgáltatás.
szept. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!