Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Túlzott izzadással lehet/érdem...

Túlzott izzadással lehet/érdemes orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

13 éves a lányom.Mindig is izzadós volt,de az elmúlt pár évben eldurvult a dolog.Hiába használ szegény dezodort,nem ér semmit és sajnos izzadt szaga van nagyon.

Lehet ezzel mit kezdeni?Van erre szakosodott szakember?


szept. 5. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Hintőpor?


Nekem az Idros spray vált be, elég drága ,de heti 1x kell használni. Ebben a 40 fokban csontszáraz volt a hónaljam.


Mivel ő kicsi lehet 2 hetente alkalmaznám. Ebben a melegben mindenki izzad. Kamasz is.

szept. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő nem csak melegben izzad,hanem mindig.Talpa és tenyere is.
szept. 5. 09:01
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Nalam az izzadas nem fizikai aktivitasra jött elö, hanem stresszhelyzetben. Az iskolaban engem is sokat csufoltak, kineztek, mire beertem reggel 8ra mar nagy folt volt rajtam, pedig semmi nem törtent csak annyira bestresszeltem,hogy vajon mibe fognak belekötni.


Az idros spray bevallt nekem is, heti 1x hasznalom. De miota dolgozom, es olyan közössegben telnek a mindennapjaim, ahova szeretek bejarni, es nincs megfelelesi kenyszer, nincs para azota mintha elmult volna az izzadasom.


Este nyugtato,vagy kamilla teat igyon. Figyeljen az etkezesre is, ha lehet több zöldseget, gyümölcsöt egyen. Hetköznap kerülje a fokhagymas eteleket ( a börön at is tavoznak az illatok) Cukros üditök helyett csak sima,tiszta viz.


Ami nekem tovabba bevallt: Rexona Maximum Protecion (dragabb, de sokkal hatasosabb mint a tarsai)

szept. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Kamaszkorban a hormonális változások miatt van, akinél tényleg sokkal fokozottabb az izzadás és az erős testszag.

Szerintem nem szabad erre vállat vonni, hogy majd elmúlik, mert a gyerek életét tönkreteheti, ha ezért csúfolják és kiközösítik.

3 dologgal érdemes próbálkozni.

1. Természetes anyagú ruházat, cipő, zokni viselésére különösen odafigyelni.

2. Többféle izzadásgátlót kipróbálni, mert mindenkinek más jön be. Nálunk a Müller saját márkás golyós izzadásgátlója, abból is csak a rózsaszín vált be...

2. Bőrgyógyászhoz fordulni, ha a helyzet tényleg súlyos, és ő tud mondani valamit, vagy legalább megmondja, hogy merre kellene elindulni.

szept. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Van erre szakosodott szakember?


Nincs

szept. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen, lehet és érdemes is!
szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
5ös... De van!
szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Menjetek el bőrgyógyászhoz!
szept. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!