Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas pulzus, alacsony vérnyom...

Magas pulzus, alacsony vérnyomás mikor rendeződik betegség után?

Figyelt kérdés

Volt egy 3 hétig tartó betegségem, ami alatt 17 napig kellett antibiotikumot szednem (nem folyamatosan). Kezdek belőle kijönni, de a vérnyomásom és a pulzusom katasztrófa.

A vérnyomásomnál a szisztolés érték (első) 88-107 között mozog. A diasztolés/második alakul 66-75 között van, de inkább a normál fele tendál.

A pulzusom viszont sokszor nagyon magas és szédülök is. 95 a nyugalmi és 125re is felmegy ha csak simán sétálok, meg kifulladok nagyon hamar.

A háziorvos letudta azzal hogy normális és rendeződik majd. De elég ijesztő/fárasztó így lenni minden nap, főleg ha egyedül vagyok. Attól félek mikor ájulok el.


Volt valakinek ilyen? Mikor rendeződött? Az utolsó antibiotikumot holnap veszem be.


Olvastam a sok folyadék és a mozgás segít, csak nehéz úgy sétálni stb hogy rosszul vagyok ülve is sokszor.



aug. 27. 16:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Dehidratáltság is felviszi, a meleg is.
aug. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!