Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van v@lakinek szalámisza...

Mitől van v@lakinek szalámiszaga vagy romlott hússzaga? 🌫️🥩🌫️

Figyelt kérdés

Az egyik idősebb családtagomnak nagyon kellemetlen szaga van, legalábbis számomra kellemetlen. Nekem nagyon kifinomult a szaglásérzékem, a szagokra igen érzékeny vagyok.


Amikor egy légtérben vagyok vele, akár a fél helyiséget is beteríti ez a szalámihoz vagy romlott húshoz hasonlító szúrós, kellemetlen szag.


Jeleztem neki hogy gondok vannak a kipárolgásával (szerintem a szájából és az izzadtságából jön) de nem akarom megbántani, viszont én annyira nem bírom ezt a szagot hogy konkrétan majdnem elhányom magam! 🌫️🤢🌫️🤮


Húst azt inkább hétvégén eszik, felvágottakat viszont sűrűn szokott, olyankor még rosszabb!


Tejtermékeket ritkán fogyaszt, inkább kávét, vizet is viszonylag keveset iszik.


Vékonysága ellenére elég sok mindent összeeszik, mindig azt látom hogy valamit csipeget!


Az az érdekes hogy régebben is éreztem ezt az "alapszagát", de nem ennyire tűrhetetlenül!

Pár hete érzem nagyon intenzíven és számomra vállalhatatlan!


Arra is gondoltam hogy esetleg ez a meleg és a fokozott kipárolgás, méregtelenítés okozza, mert ugye az izzadtsággal együtt a mérgek is távoznak. Ezért tesz jót a sport, szauna, izzadás a testnek és a bőrnek.


A helyiség amiben sokáig tartózkodik szinte teljesen át tudja venni ezt a kellemetlen szagot még szellőztetés ellenére is.


A hangulatáról még annyit hogy esetenként változó, de inkább a kedvetlenség, szomorúság, fokozott ingerlékenység jellemző rá.


Mitől lehet ez? Mi a megoldás?


Köszönöm a válaszokat!



aug. 2. 20:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%

A fokhagyma pl. a bőrön keresztül is kiválasztódik... Talán a mindenféle adalékanyagok is, amiket a felvágottakba tesznek. Ha most ezek a szagok a napokig használt ruhába beivódnak, az elég büdös lehet.

Vannak betegségek, amik rossz szagot okoznak, pl.májbaj (pontosabban nem tudom). De van egy jellegzetes "öregszag" is, de nem mindenkinél.

A fiam a kiömlött tejet tórólte fel a felmosóval, hiába mosta ki iszonyú büdös lett, és napokig kerestük a "halálszag" forrását. Mástól nem jöhet az a szag?

aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha keveset iszik, az is okozhatja ezt a szagot. Ilyenkor a szájából jön. Az idősek nem érzik a szomjúságot, akkor is kellene innia, ha nem szomjas.

Esetleg gyógyszer/vitaminkészítmény mellékhatása is lehet.

aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"Esetleg gyógyszer/vitaminkészítmény mellékhatása is lehet."


Ez milyen jó, erre nem is nagyon gondoltam!

Hát gyógyszerek azok vannak (én nem vagyok egy nagy gyógyszerpárti, szerintem valahol mérgek azok is), vitaminokat is szed, viszonylag sokat.

aug. 2. 23:50
 14/16 A kérdező kommentje:

"Ha keveset iszik, az is okozhatja ezt a szagot. Ilyenkor a szájából jön. Az idősek nem érzik a szomjúságot, akkor is kellene innia, ha nem szomjas."


Ez is igaz! De ez fiataloknál is megfigyelhető ha nem iszik elég VIZET!

Nem mindenkinek van nagy szomjúságérzete!

aug. 2. 23:52
 15/16 A kérdező kommentje:

Ő azt mondta cinikusan hogy biztos "belül rohad"!

Persze, mindenkiben végbemegy a rohadási-bomlási folyamat, de azért nem csapnám el ilyen komolytalan beszólással!

Ha gond van, arra inkább oda kéne figyelni!

aug. 2. 23:55
 16/16 A kérdező kommentje:
Abban bízok hogy ebben a meleg-párás időben fokozottabb a kiválasztás, párolgás, méregtelenítés és ez okozza a kellemetlenséget, mert amúgy nem eszik másabban mint az év bármelyik szakában.
aug. 2. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!