Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van v@lakinek szalámisza...

Mitől van v@lakinek szalámiszaga vagy romlott hússzaga? 🌫️🥩🌫️

Figyelt kérdés

Az egyik idősebb családtagomnak nagyon kellemetlen szaga van, legalábbis számomra kellemetlen. Nekem nagyon kifinomult a szaglásérzékem, a szagokra igen érzékeny vagyok.


Amikor egy légtérben vagyok vele, akár a fél helyiséget is beteríti ez a szalámihoz vagy romlott húshoz hasonlító szúrós, kellemetlen szag.


Jeleztem neki hogy gondok vannak a kipárolgásával (szerintem a szájából és az izzadtságából jön) de nem akarom megbántani, viszont én annyira nem bírom ezt a szagot hogy konkrétan majdnem elhányom magam! 🌫️🤢🌫️🤮


Húst azt inkább hétvégén eszik, felvágottakat viszont sűrűn szokott, olyankor még rosszabb!


Tejtermékeket ritkán fogyaszt, inkább kávét, vizet is viszonylag keveset iszik.


Vékonysága ellenére elég sok mindent összeeszik, mindig azt látom hogy valamit csipeget!


Az az érdekes hogy régebben is éreztem ezt az "alapszagát", de nem ennyire tűrhetetlenül!

Pár hete érzem nagyon intenzíven és számomra vállalhatatlan!


Arra is gondoltam hogy esetleg ez a meleg és a fokozott kipárolgás, méregtelenítés okozza, mert ugye az izzadtsággal együtt a mérgek is távoznak. Ezért tesz jót a sport, szauna, izzadás a testnek és a bőrnek.


A helyiség amiben sokáig tartózkodik szinte teljesen át tudja venni ezt a kellemetlen szagot még szellőztetés ellenére is.


A hangulatáról még annyit hogy esetenként változó, de inkább a kedvetlenség, szomorúság, fokozott ingerlékenység jellemző rá.


Mitől lehet ez? Mi a megoldás?


Köszönöm a válaszokat!



aug. 2. 20:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
A megoldás: Törődj a saját életeddel és ne elemezgess ennyire részletesen másokat.
aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A dolog engem is érint, na meg nem hagyom figyelmen kívül mások baját.

De te lehet hogy nem így működsz.

aug. 2. 20:47
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Tudom, melyik szagról beszélsz, én ezt eddig inkább a konzerv löncshús, vagy romlott májkrém szagához tudtam hasonlítani. Én úgy vettem észre, hogy nem közvetlenül az emberekből jön, hanem a ruhájukból. Tehát ha 3-4 napig hordják ugyanazt a pulcsit, és/vagy főznek benne és beszívja a kaja szagát a ruha, akkor utána árasztja ezt a bűzt.
aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
3 öregeknek van már egy jellegzetes öregszaga. Valakinek felvágott, valakinek izzadt dohos cigaretta, keverve pálinkával
aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy valami betegség, emésztési probléma áll a háttérben, esetleg érdemes lenne orvoshoz fordulni.
aug. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#4 Az öregeknek savanyú tej, romlott túró szaga van. Ez nem az. :)
aug. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az az érdekes hogy ez a szag csak pár hete lett ilyen intenzív, ezért gondoltam azt hogy a meleg hozta magával.

De ezzel a felvágott szaggal (jól mondod) engem ki lehet kergetni a világból! 😱

aug. 2. 21:00
 8/16 A kérdező kommentje:
Felvágott. Felvágott szag! Ez a jó szó!
aug. 2. 21:01
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem azt evett előtte valami jó fűszerest és érezni rajta.
aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Én úgy vettem észre, hogy nem közvetlenül az emberekből jön, hanem a ruhájukból."


Biztos hogy nem. Azért nem igénytelen emberről van szó, fürdik (szeret mosakodni is), cseréli a ruháit.


"Könnyen lehet, hogy valami betegség, emésztési probléma áll a háttérben"


Erre én is gondoltam. Inkább emésztésire tippelnék, mivel mindent összeeszik és alapvetően elég aggódós fajta.

Az orvosokat szerencsére nem nagyon látogatja, bár most idén volt egy szürkehályog műtétje az egyik szemére, ősszel lesz a másikra. Mindent együttvéve szemproblémái vannak. Szívére, vérnyomására szed gyógyszert, vérhígítót, de ez sokaknál alap. Úgy nincs különösebb baja. (kopp-kopp)

aug. 2. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!