Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Körülbelül 1-2 hete nem tudok...

Körülbelül 1-2 hete nem tudok aludni folyamatosan forgolodok felkelek kezdek nagyon ki készülni mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
júl. 25. 03:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is el kell gondolkodni rajta, hogy mi okozhatja a bajt. Felborítottad az alvási ritmusod? Vagy sokat stresszelsz, akár tudat alatt? Esetleg nem bírod a meleget éjszakánként?


Tippek:

Minden nap próbálj meg ugyanakkor lefeküdni és felébredni.


Hagyd el a koffeint, minden mennyiségben, legalábbis amíg nem tudsz aludni amúgy se.


Lefekvés előtt 2 órával egyél utoljára


Lefekvés előtt zuhanyozz le meleg vízzel, a tested ahogy kezd majd lehűlni, álmosodni fogsz.


Ha teheted, a hálószobát ahol alszol hűtsd le amennyire csak tudod (ideális kb 19 fokra, ez a hőmérséklet a legjobb alváshoz)


Lefekvés előtt fokozatosan csökkents körülötted a fényeket, és ne használj előtte egy órával már semmilyen kütyüt (TV, Telefon, PC, laptop stb), mivel a fényük gátolja az alvási hormonok termelődését.


Olykor egyél egy kis mandulát, furcsa, de szintén segít az alvási hormonokat termelni.


Ha szeretsz teázni, érdemes lehet egy kis kamillát innod, vagy valami nyugtató hatásút ami jól is esik neked. (Citromfű, levendula)


Reggel menj ki az udvarra/erkélyre, szabad levegőre, érjen a napfény már kora reggel, és igyál egy pohár vizet, segít felébredni. Nem csak aludni kell jól tudni egy jó rutinhoz.


Ha lehet, sétálj minden nap egy kicsit, vagy végezz testmozgást, fizikailag is le kell fáradj, nem csak mentálisan.


A stressz ellen ha van, az már nehezebb lesz, de igyekezned kell megnyugtatni magad, hogy minden oké lesz, átgondolni lefekvés előtt akár zuhany alatt minden nap hogy milyen jó dolgok történtek veled, mi tetszett a napodban, mire vagy büszke, és csak azokra gondolni. Át kell teljesen állítanod a gondolatmenetet pozitívra, tudom hülyeségnek hangzik de amikor én nem aludtam 1 hónapja és kórházba kerültem hogy csak Frontinnal tudtak elaltatni, meg pszichiátriára küldtek, nekem ezek sokat segítettek. Mind az étkezés, a mozgás, a rutin, én sokszor még levendula illóolajat is párologtattam lefekvés előtt.

júl. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát igen, jó lenne tudni, hogy mi miatt. Stressz? Meleg? Eü. problémák?
júl. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!