Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok állandóan álmos?

Miért vagyok állandóan álmos?

Figyelt kérdés

Lassan egy hete folyamatosan álmos vagyok. Reggel jól ébredek, kávét is iszom, egész jól elvagyok 11-ig aztán jön egy hirtelen álmosság. Munkából haza érve, már le kell feküdnöm aludni. Aztán fent vagyok egy kicsit, majd este megint végig alszom az egész éjszakát. Így megy ez már egy hete.

Mitől lehet ez?



júl. 4. 18:07
 1/4 Senior Séf ***** válasza:
Mellékvese kifáradása.
júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az mitől lehet?
júl. 4. 20:30
 3/4 anonim válasza:

Ugyanez van nálam is szóról szóra!

Fogalmam sincs mitől lehet,nagyon ijesztő.

júl. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:

3 fő csapásirány mentén tudod belesodorni magadat abba, hogy kifáradjon és kiégjen ez a tengely és ennek eredményeképpen krónikusan úgy érezd magad, mint akiből kiszipolyozták az életerőt.

Az egyik a lelki-és emocionális stressz, aminek a terhei alól a legnehezebb mentesíteni magunkat, sőt, igazából nem is lehetséges a 21. századi világban, amiben élünk.

A másik fő ok a vércukor szint egyensúlytalansága, mert amikor helytelen étkezéssel felküldöd a vércukor szintedet az egekbe, akkor hirtelen le is fog esni, és ez a vércukor hullámvasút egy belső, láthatatlan stresszhelyzetet generál a szervezetedben, aminek a hatására extra kortizol, vagyis stresszhormon termeléssel válaszol a mellékvese!

A harmadik hozzájáruló szintén láthatatlanul munkálkodik a háttérben, ez a bélrendszer egyensúlytalanságai. Hiszen ha valamilyen diszbiózis vagy krónikus fertőzés ólálkodik a bélrendszerben, az szintén belső, láthatatlan stresszként ró terhet a szervezetre, leterhelve ezzel a mellékvese tengelyt. Márpedig manapság messze nem azt eszi az ember, amire termett, hanem a boltok polcairól ránk kacsingató étvágygerjesztő, de annál kártékonyabb, élelmiszernek látszó tárgyakat.

A mellékvese egyébként egy hormonképző triász tagja (hipotalamusz-hipofízis-mellékvese),és mint egy háromlábú szék; akármelyik lábát rúgod ki, borul az egész. A lényeg; a hormonképzés diszfunkciójától felborul a cirkadián ritmusod.

júl. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!