Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért alszok mostanában így?

Miért alszok mostanában így?

Figyelt kérdés

10. napja van az, hogy szakaszokban alszok és kevesebbet, mint eddig.

Eddig napi 6-8 óra simán megvolt.

Most ez van:


- nem érzek különösebb fáradtságot, álmosságot sem

- de könnyen elalszok és könnyen vissza alszok

- egyszerre max 1-3 órát tudok aludni egyben, mert automatikusan felébredek max 2-3 óra után

- könnyen vissza alszok, így rá tudok nyomni újabb 1-3 órás szakaszt

- így darabokban összehozok napi 3-5 óra alvást úgy, hogy napi 10 órát adok magamnak a pihenésre ( 23-9-ig pihenhetek és ebben a 10 órában összeollózok 3-5 óra tényleges alvást szakaszokban)

- pihenten ébredek ezek ellenére

- semmit se csinálok egész nap, de ez eddig is így volt



Egyszerűen csak iszonyat stresszel, hogy miért nem egyben alszok 6-8 órát, mint a “nagy könyvben?” Miért darabokban? Rettegek, szinte gyomoridegem van már tőle.



Most direkt nem aludtam tegnap délután óta. 22 óra ébrenlét után kezdtem egy kis szúnyókálásra vágyat érezni, ma 13 órakor. Lefeküdtem, de 13:40 kor már az órámat nèztem. Visszaaludtam egyből, igy aludtam plusz 2 órát, 14-16 ig. Összesen 3 órát aludtam.


De! Friss vagyok most is.



Lehet, hogy most ez egy ilyen időszak?

Volt már valakinek hasonló?



Köszönöm, ha segítesz.

L


jún. 30. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem írsz semmit a melegről… nekem amíg nem volt klíma borzalmasan aludtam. Max 6 órákat tudtam nyáron aludni mert hajnali 2 volt mire elviselhetően lehült a lakás és 8-kor meg már megint melegem volt…
jún. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
teljesen igazad van, borzasztó meleg van! Szauna! De tavaly is volt borzasztó meleg és mégis tudtam egyben, megszakítás nélkül aludni. Szerinted ez is változhat? Lehet, hogy most még melegebb van vagy máshogy reagál a szervezetem idén a melegre?
jún. 30. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, el lehet abba is jól fáradni, ha az ember egész nap nem csinál semmit. Most már csak az a kérdés, hogy miért csak 23-9 között pihenhetsz ennek ellenére?
jún. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
mert valamiféle normális rendszert szeretnék fenntartani. Tehát ne délelőtt 11-től pihenjek este 21 ig és éjjel nézzem a falat. Meg akkor hűvösebb is van, nagyobb eséllyel alszok sötétben.
jún. 30. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!