Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tényleg olyan "jó" a mostani'...

Kedves Vezető kérdése:

Tényleg olyan "jó" a mostani' Magyar nyár', mint régen, vagy ez már megszokás duma ?

Figyelt kérdés

Nyár van = meleg van', hasonlók:

Nem ez a kérdés.

Hanem hogy azt látom (szubjektív), hogy mondjuk az utcán ilyen Walking Dead/hasonló sivatagi puszta túlélő horror megy, és fellélegeznek az emberek ha bejutnak valami klímás, árnyékos helyre. :)

Én speciel télen sem vettem fel kabátot most, jobban bejön a hűs, friss levegő, mint a párás, száraz.

Nem látok túl jól az erős napfényben.

Igen, erre a napszemüveg védelem.

És akkor jönnek a védőitalok, védőkrémek, klímák, ventillátorok, izzadásgátlók, stb, stb..

De akkor MI a jó a mostani' pokoli nyárban, ha folyamatosan védekezünk ellene ?

(Szerintem olyan 20 fok tök kellemes kb.

Nagy telekről sem beszélhetünk már )


Mert mondjuk pl jó a Sex:

Nem öltözünk fel előtte télikabátba.


De őszintén szólva nekem a Sex is jobban bejön nem hőségben.



jún. 22. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Régen a nyár 23-25 fok volt maximum, teljesen normális meleg, emellett szél és eső (zápor).


Ehhez képest most már átlag 10 fokkal magasabb a hőmérséklet (unokatesómék tavaly 41 fokot mértek NEM tűző napon - ez hol normális), nincs szél, eső csak mutatóban vagy lezúdul egyhavi mennyiség egy délután alatt és lokálisan kisebb-nagyobb árvizek keletkeznek.


Amikor azt mondom, meleg van, azt pontosan erre a 23-25 fokra értem. Nálam a 32-38 fok az már a dögletes pusztulat szr - nem "meleg"

jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Régen kellemes meleg volt, most már állandó kánikula.

Az emberek többsége nem szeret szenvedni.

Mi ebben a fura?

jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

'Az emberek többsége nem szeret szenvedni.


Mi ebben a fura" ?


Nem, nem szeret senki sem szenvedni.

Pontosan ez is része a kérdésemnek.

jún. 22. 11:20
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Régebben (ezelött 50-60 évveltöl) júniusban 15-30 fok közt volt délután, július-augusztusban 30-38 fok között. Többször volt egy-egy zápor - negyed óra, utána megint napsütés és meleg. Az emberek elvileg jobban bírták, mert nem volt légkondi, és megszokták, most folyamatosan át kell álllni a szervezetnek a 18 fokról a 30+-ra meg vissza, ez az, ami megviseli öket.
jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Régen azt mondták 11 és 15 óra között ne menj a napra, az is változott a hőtérkép most 16 órakor mutatja a legmelegebbet.


Annak viszont örülök hogy enyhék a telek, ezt a 1 hónapos kánikulát meg valahogy ki kell bírni, én sok árnyékot adó fát ültettem körbe a kertben.

jún. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megy a plusz mindenkinek!

Szerintem nálunk is be lehetne vezetni nyárra a sziesztát. :)

jún. 22. 11:54
 7/9 anonim ***** válasza:
4# es baromság , mert 2012 volt az elsò nyár ami hirtelen 30 fokkal indult napokig , sosem volt előtte tartos júliusban sem 30 csak ritkán . Néha többet mértek inkább az Alföldön augusztusban . Június 18-23 július kicsit több , de hajnalra lement 8-10 fokokra . Automatikusan vihar lett ha berekedt a hőseg lecsapta és ment minden normalisan . A kanikula augusztus felében volt , és nem 15 perc alatt égtél meg hanem órák multán . Tuti valami kölyők vagy memóriazavaros .
jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5# Milyen egy hónaposat ? 3 éve már júnitól szeptember végéig 7-10 hőhullam 35 felett . Tavaly okt 30 este még orszagos vihar tombolt .
jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Szóval a normális optimális tavasszal van , de akkor is a 30 berobban . Ez ami itt zajlik sem nem jó sem termeszetes csak a féleszű magamutogató bolondoknak akik imádnak hőségben levegőtlen helyen vásárolni bankban buszon dekkolni úszni a sajat verejtékben tiktok liveozni vigyorogva ...
jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!