Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Glutén érzékenység vagy más...

Nine99 kérdése:

Glutén érzékenység vagy más emésztőrendszeri betegség lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon tanácstalan vagyok, már nem tudom mire gondolhatnék. Március végefelé hasmenésem lett, ment a szokásos probiotikum, hasfogó, diétával. Viszont úgy vettem észre, hogy a ropi,kétszersült stb lisztes dolgoktól méginkább rosszabb, így megpróbáltatam hanyagolni. Érezhetően jobb lett utána, de széklet mégha össze is állt, nem volt az igazi. Pár hét múlva elölről kezdődött és azóta így tart, másfél hétig jó, majd újra rossz. Voltam háziorvosnál nem egyszer! Széklettenyésztés negatív. Most Normix antibiotikumot írt fel 2×2 szemet, 2.napja hogy szedem, de mintha hatása sem lenne. Ha fertőzés, baktérium lenne már úgy vélem rég ki ürült volna. Megfordult már a fejemben, hogy nem e valami felszívódási zavarom lett, hogy nem segít semmi. Nyilván nem vagyok orvos, csak érdekelne esetleg tapasztalt e már valaki hasonlót, vagy egyéb ötlet, hogy mégis mi lehet ez.

Fogyást még nem tapasztaltam ez idő alatt.



máj. 19. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gasztroenterológushoz menj, ez nem a háziorvos szakterülete. Komoly baj is lehet a háttérben, ne várd meg, hogy vér, nyálka legyen a székletben, esetleg sipoly, fisztula stb.


Nekem is ez volt, hasmenés időszakonként, néha hetekre elmúlt, néha meg naponta sok. Ennyi tünetem volt, semmi vér, semmi nyálka stb. Csak hasmenés.

Hónapok múlva végre elmentem gasztroenterológushoz, volt több vizsgálatom, vérvétel, calprotectin, hasi ultrahang, béltükrözés. Nekem kiderült, hogy autoimmun bélgyulladásom van, de ez nem jelenti azt, hogy neked is van!


Menj mielőbb gasztroenterológushoz, ne halogasd annyit, mint én.

Jobbulást!

máj. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Kérdező egyes jól írja! Minèl hamarabb gasztro, mert a kezeletlen dolgok csak súlyosabbak lesznek. Nem beszélve, ha tényleg mondjuk cölis vagy.

Nekem gyomor/bèl hurutom volt egy fogászati góc miatt...8 hónap után jöttek rá, de már nagyon beteg voltam.

máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!