Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A cukorbetegeknek, miért nem...

A cukorbetegeknek, miért nem lehet gyerekük? (vagy ha lehet is, akkor miért veszélyes? )

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem azért, mert nem tudják úgy szedni a gyógyszert, oltani magukat a baba miatt.
2010. okt. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van terhességi cukorbetegség is. Lehet gyerekük, nem tudom, hogy ezt hol hallottad.
2010. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Veszélyes max az, hogy a cukorbeteg nőknek általában nagyobb babáik szoktak születni. Nem ritka az 5 kg-s is.
2010. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nálunk a férfi a cukorbeteg,ekkor mi a helyzet?
2010. okt. 24. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gyerekük. A cukorbeteg férfinek semmi gondja, ha egy egészséges nőt ejt teherbe. A cukorbeteg nőnek kell figyelnie. Gyakoribb orvosi ellenőrzés, szigorú diéta, esetleg változtatás az inzulin adagoláson.
2010. okt. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
A gyerek esetleg örökölheti a cukorbetegséget. Orvos tudna erre pontos választ adni
2010. okt. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A cukorbetegség soha nem öröklődik. Csak a hajlamot örökölheti a baba.
2010. okt. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Én cukorbeteg vagyok és van egy kisfiam!!Nehéz volt a terhességem,de ez nem kifejezetten a betegségem miatt volt!Sajnos magas lett a vérnyomásom és toxémiás lettem,végűl a 37. héten megcsászároztak!A cukromra végig figyeltem(orvosi ellenőrzések mellett)!A kisfiam le van maradva a fejlődésben,ez lehet a cukorbetegségemtől azonban a többi veszélyes tényező nagyobb szerepet játszott,de ettől függetlenűl egy imádnivaló gyerek!!
2010. okt. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdés:

Ha az apa cukorbeteg (1-es típus), azt a baba örökölheti? Az 1-es típusú cukorbetegség csak inzulinnal kezelhető, vagy diétával is megfelelő szinten tartható a vércukorszint? Esetlegesen az inzulinadagolás csak átmenetileg szüneteltethető?


Válasz:

Az I típusú-fiatalkorban kezdődő cukorbetegségre jellemző az inzulin- beviteltől való függőség. Előfordulhat a betegség indulása körüli olyan időszak, amikor inzulin igénye kicsi, vagy alig van a betegnek, ez azonban sajnos csak átmeneti állapot. Más néven tehát az I típusú cukorbetegséget inzulin függő cukorbetegségnek nevezik. A betegség lényege - a tudomány mai állása szerint-, hogy a szervezet immunrendszerének sejtjei elpusztítják a hasnyálmirigy inzulint termelő sejtjeit. A folyamat sajnos biztosan halad előre és ma ezt megakadályozni nem lehet. Végeredmény ezeknek a sejteknek a teljes pusztulása, az inzulintermelés megszűnése. Természetesen az inzulin megfelelő adagolása mellett diétára szükség van, amelyet a diabetológus szakorvos a vércukor vizsgálatok, a beállított inzulinmennyiség és beteg életkora alapján határoz meg. A szoros és rendszeres kontroll elengedhetetlenül fontos e betegek gondozása során. Az I-es típusú diabétesz elsősorban apai ágon öröklődik. Ma már megfelelően felszerelt centrumokban, ahol gyermek cukorbeteg ellátás működik, a kisgyermek két éves kora után laboratóriumi vizsgálattal megállapítható, hogy hajlamos-e cukorbetegségre.

Dr. Gömöri Ágnes


[link]

2010. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ezt az utókornak írom…

Akinek bármiféle komoly betegsége van, az nehogy gyereket vállaljon.

Tönkreteheti a gyereke teljes életét csupán a saját boldogságvágya miatt, szánalmas, undorító az ilyen

2023. aug. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!