Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Túl sokat alszok és így is...

Túl sokat alszok és így is fáradt vagyok.2-3 órakor szoktam lefeküdni és 12-13 óra körül szoktam felkelni.Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

2023. dec. 18. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
A kipihent alváshoz éjfél elött kell elaludnod, én ezt olvastam.
2023. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok aludni,csak fekszek csukodt szemmel.
2023. dec. 18. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hamarabb kelj, ugyanis 8-9 óránál több alvás káros
2023. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Egy pár napig pocsék lesz, de kelj fel 7-kor és bújj á gyba fél 11-kor. Este 9 után ár ne nézz képernyőt, inkább olvass könyvet. Nappal, ha esik, ha fúj legalább egy fél órát vagy többet mozogj kültéren (séta is jó, ha intenzívebb nem megy). Ha szressz miatt nem tudsz aludni, akkor állj neki megoldani a problémáidat, plusz kezdj el naponta meditálni.


Ha nem segítenek ezek (akkor is ha csak mert nem tudod betartani) konzultálj a háziorvossal. Szervi oka is lehet, ki kell zárni azt is.

2023. dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A cirkadián ritmusodat felborítottad. Kelj fel reggel hatkor. És az esti protokollba egy kis sportot vagy fizikai munkát is vigyél be. Este 9 után már ne nézz monitort vagy mobiltelefon kijelzőt. Este 10-kor feküdj le és aludj.
2023. dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!