Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon erős altatók vagy...

Nagyon erős altatók vagy nyugtatók kaphatók vény nélkül a gyógyszertárakban?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 09:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
43%

Szerencsére nem kapható, legalábbis legálisan.

Minden esetre hiába hiszed, hogy neked ez megoldás lenne, nem az. Hipp-hopp rászoksz, aztán jön a még erősebb, még több. Mint a narkó. Az alapprobléma pedig nem szűnik meg. NEM IGAZ, HOGY EGYEDÜL IS MEG TUDOD OLDANI A PROBLÉMÁT, ha igaz lenne, nem drogoznál (az altató, nyugtató is drog!!), hanem megoldanád. Ha ilyen szerek kellenek, akkor nem magad oldod meg, hanem a szertől várod a megváltást.


Keress egy pszichiátert.

2010. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, gyógyszerre van szükséged, akkor szemmel láthatóan nem tudod egyedül megoldani a problémádat. Menekülhetsz a dolgok elől, de csak rosszabb lesz. Ha egy év után is így érzed magad, akkor szakember segítségér van szükséged, nem nyugtatóra.
2010. okt. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A nyugtatótól nem fogsz tudni aludni.

Én annó elmentem a háziorvosomhoz, "kicsit" depressziós tünetekkel: fogyás, nyugtalanság, alvászavar. Kaptam egy beutalót a pszichiátriára - elárulom, napokig bőgtem miatta ,hogy "én nem vagyok hülye depis p." - és mellé egy receptet egy ismert nyugtatóval. Egy hónap múlva lett volna időpont a pszichiáterhez, így aztán elkezdtem szedni a kis tablettákat. Reggelire, ebédre, vacsorára egyet - nem gyerek adagot - estére meg egy retard (magyarán elnyújtott hatású - azonos nevű és összetételű tablettát. Hát meglett a hatása: az addigi enyhe depiből komoly depresszióba estem, aludni nem tudtam, ellenben egész nap kába voltam, azt se tudtam időnként hol vagyok, ráadásul a gyógyszer egyik nem igazán emlegetett mellékhatásaként komolyan foglalkoztatni kezdett az öngyilkosság gondolata. Ha a barátnőm akkoriban nem forgatja fel a világot,hogy egy magánorvos 1hét!!! bogyószedés után fogadjon, már valószínűleg nem élnék. Az se volt egyszerű menet, amikor leszoktatott róla,merthogy már az az 1 hét is elég volt a függőséghez...

2010. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!